Nogometaši Brava so v prve pol ure povsem zasenčili Olimpijo in hitro odločili tekmo. Foto: www.alesfevzer.com
Štirje zadetki Brava v uvodnih 25 minutah

Matko poskrbel za hladno prho v Stožicah
Bravo je pogumno začel obračun v Stožicah in se v 13. minuti veselil vodstva. Almin Kurtović je z leve strani podal v kazenski prostor, vratar Nejc Vidmar je žogo zgrešil, tako da je prišla do utekajočega Aljoša Matka, ki jo je pospravil v mrežo. Zmaji so imeli v tistem trenutku na zelenici igralca manj, saj se je Eric Boakye poškodoval, njegova menjava Jan Andrejašič pa še ni vstopil.

Šolska akcija Brava za 2:0
Bravo, očitno bolj "lačen" igranja, je v 18. minuti povišal vodstvo. Sandi Ogrinec je po osvojeni žogi v protinapad mojstrsko poslal Matka, ki je podal do Roka Baturina, ta pa je matiral Vidmarja.

Baturina in Kramarič dotolkla domače
Razglašena Olimpija je bila nemočna, Bravo pa kljub visokemu vodstvu ni popuščal. Baturina je v 22. minuti povišal na 3:0, Martin Kramarić malo pozneje (25.) na 4:0, potem ko je kaznoval nespretnost branilcev Mirala Samardžića in Mackyja Bagnacka. Bravo je tako v manj kot pol ure razbil zmaje in odločil zmagovalca. Statistika prvega polčasa: posest žoge 54:46, streli 6:5, v okvir vrat 5:0 – vse za Bravo.

Bravo nadigral vodilno Olimpijo s 5:0

Matko sprožil petardo
Olimpija je v uvodnih minutah nadaljevanja zaigrala nekoliko bolje, pokazala več želje in pritisnila proti vratom Brava, a je ta odbil vse napade. Stefan Savić je v 77. minuti stresel prečko. Bravo je prežal na protinapade in v 90. minuti zabil še peti gol. Svojega drugega je dosegel Matko, ki je Vidmarja matiral z diagonalnim strelom v malo mrežico z roba kazenskega prostora. Končna statistika: posest žoge 61:39, skupaj streli 17:12 – oboje za Olimpijo, streli v okvir vrat pa 7:3 za Bravo.

Sežana se je z deveto prvenstveno zmago, prvo v pokoronskem obdobju, utrdila na sedmem mestu.  Foto: www.alesfevzer.com
Sežana se je z deveto prvenstveno zmago, prvo v pokoronskem obdobju, utrdila na sedmem mestu. Foto: www.alesfevzer.com

Babić zadel za vodstvo Kraševcev
Tabor Sežana je v uvodni tekmi dneva z 2:0 porazil Aluminij v gosteh. Sežanci so v Kidričevem povedli v 71. minuti. Bongongui je v kazenskem prostoru mojstrsko s peto podal nazaj do Maria Babića, ki je najprej iz 'igre vrgel' enega od domačih igralcev, nato pa s polvisokim strelom ob desni vratnici premagal Luko Janžekoviča.

Stančič kaznoval napako Kontka
Vse upe domačih je v 80. minuti pokopal Dino Stančič, ki je izkoristil "darilo" oziroma nespretno izbijanje Ivana Kontka. Stančič je sam pritekel pred Janžekoviča in ga z lobom matiral. Sežanci tako v boju za obstanek lažje dihajo, medtem ko je Aluminij po četrtem zaporednem porazu v očitni krizi.

Sežana iz Kidričevega s polnim izkupičkom

Domžale ugnale Rudar v gosteh
Nekoliko lažje dihajo tudi Domžalčani, ki so z novim trenerjem Dejanom Djuranovićem, zamenjal je Andreja Razdrha, s 3:2 ugnali zadnjeuvrščeni Rudar v gosteh. Domžale so povedle v 8. minuti, ko je Matic Fink prestregel podajo Gašperja Jovana in sam prišel pred Mateja Radana, ki ga je brez težav premagal.

Ibričić in Podlogar povišala na 3:0
Domžalčani so povišali vodstvo v 53. minuti, ko je Senijad Ibričić natančno izvedel prosti strel. Na 3:0 pa je v 62. minuti z lepim strelom z 20 metrov povišal Matej Podlogar. Za gol je potreboval dobro minuto na igrišču, na igrišče je z rezervne klopi prišel tik pred njim.

Djuranović na klopi Domžal debitiral z zmago

Panadić in Jovanović kaznovala napaki Mulalića
Domžalčani so se po visokem vodstvu nekoliko sprostili. Vratar Ajdin Mulalić, ki je reševal goste v prvem polčasu, je napravil dve napaki, po kateri sta Mateo Panadić (63.) in Sandro Jovanović (89.) ublažila poraz knapov.

Krog bosta v četrtek sklenila Triglav in Maribor.