Rudar ujel zmagoviti ritem
Krško v drugem polčasu strlo Muro
Močan naliv preložil tekmo v Domžalah
Lazarević pred derbijem Domžal in Gorice

Zaradi močnih padavin in velike količine vode na zelenici je tekma 14. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Domžalami in Gorico prestavljena, so na spletni strani sporočili Domžalčani.

Naknadni termin bo znan v kratkem, predvidoma pa bo dvoboj odigran v sredo, 7. novembra.

Mura nevarnejša, a tri točke Krčanom
Zadnjeuvrščeno Krško se veseli druge zmage v sezoni, s katero se je znebil zadnjega mesta na prvenstveni lestvici. Z 2:0 je bil boljši od Mure. Oba gola sta padla v drugem polčasu.

Obe ekipi sta tekmo začeli previdno, a Mura je na razmočenem igrišču vsaj poskušala s streli od daleč, toda ti so bili preslabi, da bi presenetili domačega vratarja Marka Zalokarja, ki je imel v prvem polčasu kar precej sreče.

Tudi v drugem polčasu so bili konkretnejši nogometaši Mure, a niso bili učinkoviti. Prva kazen je sledila v 71. minuti, ko je po kotu, ki ga je z lepim strelom od daleč priboril David Kovačič, gostujoča obramba reagirala nespretno, Špiro Peričić je poskušal žogo odbiti, a je to storil nespretno, tako da je končala v mreži njegove ekipe. Krško je tako povedlo, pa čeprav si pred tem ni priigralo niti ene prave priložnosti.

Kmalu zatem so gostitelji dosegli še drugi gol, Marco Da Silva je še enkrat pokazal, da je mojster izvajanja prostih strelov, z močnim in natančnim udarcem prek živega zidu je premagal Matka Obradovića.

Kar pet golov v Velenju
Aluminij je povedel v 14. minuti, ko je Rok Kidrič z glavo podaljšal dolgo podajo, v kazenskem prostoru pa se je odlično znašel Francesco Tahiraj, ki je z natančnim strelom premagal vratarja Marka Pridigarja. Na drugi strani so podobno akcijo izpeljali gostitelji: z glavo je v prazen prostor žogo podal Milan Tučić, Dominik Radić se ni odločil za takojšnji strel, ampak za preigravanje. Pri tem je bil uspešen, nato pa je z odličnim strelom zatresel mrežo.

Velenjčani so do vodstva prišli že v 47. minuti, ko je David Arap z desne strani podal žogo pred golom, kjer se je v gneči odlično znašel Klemen Bolha, s hrbtom obrnjen proti golu je s peto premagal vratarja Luko Janžekovića.

Za zgrešeni priložnosti so bili gosti hitro kaznovani. v 55. minuti je po protinapadu David Hrubik na robu kazenskega prostora našel Žigo Škofleka, ta je naredil korak naprej, nato streljal, žoga je končala v levem spodnjem kotu vratarja Janžekovića.

Aluminij je poskušal vse, da bi se vsaj približal domačim, v 67. minuti je Dejan Petrović po desni strani prodrl v kazenski prostor, a je bil po njegovem poskusu Pridigar na mestu, napadi gostov pa so obrodili sadove nekoliko prepozno, v zadnjem napadu sodnikovega podaljška je zaostanek zmanjšal Tadej Trdina (3:2). Za kaj več je Kidričanom zmanjkalo časa.