Adam Gnezda Čerin je v 54. minuti izenačil na 1:1. Foto: BoBo

Domžalčani so v športnem parku ob Kamniški Bistrici hitro prevzeli pobudo. V 25. minuti so bili blizu vodstvu, ko si je Tonći Mujan v kazenskem prostoru izmenjal dvojno podajo s Shamarjem Nicholsonom, nato pa s kakšnih desetih metrov stresel vratnico.

Novogoričani se veselijo vodstva v Domžalah. Na koncu so Športni park ob Kamniški Bistrici zapuščali sklonjenih glav. Foto: BoBo

Podaja Smajlagića, zadetek Filipovića
In kdor ne da, dobi. V 42. minuti je Semir Smajlagić z leve strani poslal predložek za hrbet domače obrambe, kamor je utekel Andrija Filipović in "s prve" poslal žogo v mrežo.

Sikošek in Gnezda Čerin zrežirala izenačenje
Domžale so izenačile v 54. minuti. Gregor Sikošek je prodrl po levi strani, nato pa podal v sredino kazenskega prostora, kjer je bil Adam Gnezda Čerin hitrejši od gostujočih branilcev in matiral Grego Sorčana.

Filipović popeljal Gorico v vodstvo

Vuk zadel s pomočjo vratnice
Domžalčani so pritiskali za drugi zadetek in ga dočakali v 90. minuti. Senijad Ibričić je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Slobodan Vuk žogo z glavo diagonalno poslal proti daljši vratnici, od katere se je odbila za hrbet Sorčana za 15. prvenstveno zmago Domžal, ki so tako štiri kroge pred koncem že zelo blizu nastopanju v Evropi tudi v naslednji sezoni.

Statistika tekme: posest žoge 58:42, skupaj streli 15:9, v okvir vrat 5:3 – vse za Domžale.

Gnezda Čerin vrnil Domžale v igro

Dva gola Kobiljarja za zmago Rudarja
V drugi tekmi dneva je Rudar s 3:0 porazil Aluminij. Dva gola je zabil Rijad Kobiljar, enega pa Žiga Škoflek. Kobiljar je mrežo gostov načel v 50. minuti, ko je z roba kazenskega prostora Luko Janžekovića ukanil s strelom za desno vratnico.

Izključitvi Koblarja in Ivančića pri Aluminiju
V 55. minuti je bil pri gostih izključen Luka Koblar. Le dve minuti pozneje je Kobiljar povišal na 2:0, potem ko je v mrežo pospravil odbitek. V 65. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen še Krunoslav Ivančić, s čimer je bilo konec vseh upov gostov. Njihovo usodo je dokončno zapečatil Škoflek v 74. minuti.

Trenutek odločitve: Vuk v polno z glavo