24-letni Goran Cvijanovič je otrok Gorice, kjer je med člani preživel pet sezon. V 102 nastopih za
24-letni Goran Cvijanovič je otrok Gorice, kjer je med člani preživel pet sezon. V 102 nastopih za "vrtnice" je dosegel 15 golov. Zdaj je v dresu Maribora z dvema goloma potrdil "pravilo nekdanjega". Foto: foto-forma
Elvedin Džinič
Elvedin Džinič je samo nekaj minut po doseženem golu nerodno padel, pri čemer mu je povsem obrnilo komolec na levi roki. Več o poškodbi bo znano šele po podrobnem zdravniškem pregledu. Foto: MMC RTV SLO
Enes Demirovič
Kapetan Gorice Enes Demirovič je bil v 56. minuti izredno blizu temu, da bi zmanjšal zaostanek le na 2:3. Njegovo vratnico je deset minut pred koncem stresel tudi Admir Kršič. Foto: EPA
Marko Pridigar
Marko Pridigar je ubranil nekaj nevarnih poskusov Goričanov, po menjavi Džiniča pa je prevzel tudi kapetanski trak. Foto: MMC RTV SLO
Koprčanom bo pomagal tudi Osterc
Mariborčani vse opravili že v 1. polčasu

Goran Cvijanovič je s prvima goloma v dresu Maribora načel goste, piko na i tekočemu 1. polčasu pa je postavil Elvedin Džinič. Hitro vodstvo je zadovoljilo "drugo" zasedbo Maribora in v nadaljevanju je igrala le še Gorica, ki pa ji je po golu Mihe Mevlje hrbet obrnila tudi sreča, saj so dvakrat zadeli vratnico.

"Vijoličasti" so se zaradi boljše razlike v golih od Domžal povzpeli na 1. mesto I. SNL, Štajerce pa zdaj čaka pot na Škotsko in boj za uvrstitev v 4. predkrog Evropske lige.

Evrogol nekdanjega Goričana
Trener Maribora Darko Milanič je v primerjavi s četrtkovo začetno postavo opravil kar sedem sprememb. Maribor je povedel v 12. minuti z izjemnim evrogolom Gorana Cvijanoviča! 24-letni vezist, ki je poleti na Štajersko prišel prav iz Nove Gorice, je na 20 metrih na levi strani 16-metrskega prostora sprejel podajo Bačinoviča, ko se je odločil za strel. Cvijanovič je z diagonalnim strelom žogo poslal v sam desni zgornji kot vrat Vasje Simčiča. Gol, ki se brez sramu postavi ob bok mojstrovinama Josipa Iličiča s četrtkove tekme s Hibernianom!

13 minut pozneje je Cvijanovič zadel še drugič. Vito Plut je izigral 'ofsajd zanko', Dragan Jelič je bil prehiter za povratno podajo, zato pa je žogo na robu kazenskega prostora pobral Cvijanovič in z natančnim strelom v levi kot goriški vrat podvojil prednost "vijoličastih".

Po golu poškodba Džiniča
Po dobre pol ure je bilo že 3:0, tokrat je zadel Elvedin Džinič. Tomislav Pavličič je po predložku iz kota na drugi vratnici rešil žogo, Aleksander Rajčevič je hitro poslal natančno podajo v središče kazenskega prostora, kjer pa je bil osamljen Džinič, ki mu z glavo ni bilo težko zadeti. Samo dve minuti pozneje je sledil grozljiv padec strelca tretjega gola. Nadomestnemu kapetanu Maribora je ob padcu povsem obrnilo komolec, na presenečenje vseh pa je udeleženec SP-ja hitro vstal, kljub vsemu pa je nato sledila menjava.

Premalo za obrat: gol in dve vratnici za Gorico
Ob koncu polčasa so Goričani pritisnili, a sta bila Sandi Arčon (dvakrat) in Etien Velikonja premalo natančna za razpoloženega Marka Pridigarja. Drugi polčas se je nadaljeval podobno, Velikonja je po kombinaciji z Demirovičem nevarno poskusil z razdalje, a je bil Pridigar znova na mestu. Sledil je kot za Gorico, mariborska obramba pa je pozabila na Miho Mevljo, ki je iz bližine z glavo znižal na 3:1. Pet minut pozneje je z razdalje poskusil Enes Demirovič, Pridigar je bil prekratek, gol pa je preprečila vratnica.

Štajerci so igro povsem prepustili gostom, ki so bili drugemu zadetku najbližje v 80. minuti, ko je Luka Volarič ob prvoligaškem debiju streljal naravnost v prisebnega Pridigarja, do odbite žoge je prišel Admir Kršič, ki pa je z razdalje znova stresel mariborsko vratnico.