Luka Majcen (levo) je v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Rudarja. Triglav se je z drugo zmago v sezoni zavihtel pod vrh lestvice. Foto: www.alesfevzer.com
Izjemen strel Tijanića za zmago Triglava

Orli so povedli v 22. minuti. Kristjan Arh Česen je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je na prvo vratnico vtekel Luka Majcen in premagal Tomaža Stopajnika. Triglav je v 40. minuti povišal vodstvo. David Kašnik je v kazenskem prostoru z vlečenjem na tla spravil Majcna, tako da je sodnik Mitja Žganec pokazal na belo točko, hkrati pa Kašniku pokazal rdeči karton. Enajstmetrovko je izvedel Majcen sam in zanesljivo zadel.

Črnčič dosegel gol priključka

Milanič: Pred derbijem obe ekipi v zelo dobri formi

A gostje so do polčasa dosegli gol priključka. Aljaž Krefl je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Leon Črnčič visoko skočil in žogo z glavo poslal v malo mrežico nemočnega Luke Čadeža. V nadaljevanju so gostje kljub igralcu manj izenačili, saj je v 55. minuti Milan Tučić zaključil protinapad za 2:2.

Rdeči karton tudi za Škofleka
Rudar je bil znova povsem v igri, a je nato v 68. minuti Žiga Škoflek dobil še drugi rumeni karton za predčasno pot v slačilnico.

Tijanić mož odločitve

Hadžić ne bo postavil "bunkerja" v Ljudskem vrtu

Velenjčani so na zelenici ostali le z deveterico, kar so domači unovčili v 76. minuti, ko je David Tijanić mojstrsko zadel z okoli 25 metrov. Žoga je v mreži končala skorajda pod prečko za desno vratnico Stopajnika.

Vrhunec kroga bo nedeljski derbi med Mariborom in Olimpijo, ki se bo v Ljudskem vrtu začel ob 20.30.