Dalibor Volaš
Celjani so z 1:0 ugnali Aluminij. Dalibor Volaš, ki je z 11 zadetki najboljši strelec, je v 47. minuti stresel vratnico. Foto: www.alesfevzer.com
Luka Koper
Maribor v soboto v Stožice po 14. naslov
Milanič: Po dolgem času smo bili res pragmatični
Minimalni zmagi Kopra in Celja

Kakšen začetek tekme v Ljudskem vrtu, kjer je Maribor povedel že v 8. (!) sekundi tekme.

Tavares kaznoval napako Blažiča
Rodrigo Defendi je poslal dolg predložek proti kazenskemu prostoru domačih, kjer je Miha Blažič zgrešil žogo, tako da je ta prišla do Marcosa Tavaresa, ki jo je z močnim strelom poslal za hrbet Dejana Milića. To je bil najhitrejši zadetek v slovenski prvi ligi. Dozdajšnji rekorder je bil Benjamin Verbič, ki je pred leti zadel v 11. sekundi.

Majer dvakrat namučil Handanovića
Kljub hladni prhi so pobudo prevzeli gostje. Najprej se je lepa priložnost ponudila Ivanu Firerju, nato pa je Žan Majer v 9. minuti z močnim strelom s približno 25 metrov namučil Jasmina Handanovića, ki je žogo s parado odbil čez prečko. Majer je bil nevaren tudi v 29. minuti, ko je s prostega strela meril v desni zgornji kot, a je bil Handanović na mestu. Polčas se je tako končal z 1:0. Vijoličasti so se po hitrem zadetku zadovoljili z branjenjem izida.

Jalova pobuda Domžalčanov
Tudi v drugem delu so bile Domžale nevarnejše. V 72. minuti je Ivan Firer po podaji iz kota nevarno streljal z glavo. V 74. minuti je predložek Matije Široka z desne strani oplazil prečko. Kljub pobudi Domžal je obramba Maribora odbila vse poskuse in vijoličasti so se veselili 20. prvenstvene zmage. Končna statistika: posest žoge 60:40, streli 15:1 in streli v okvir vrat 5:1 - vse za Domžale.

Prvenec Lupete v Celju
V prvi tekmi dneva je Celje z 1:0 ugnalo Aluminij. Tekmo je odločil Portugalec Jucie Lupeta, ki je v 18. minuti dosegel svoj prvi zadetek v celjskem dresu. Celjani so bili pričakovano boljši nasprotnik. V 47. minuti je Dalibor Volaš stresel še vratnico.

Korejec Park odločil v Kopru
Tudi Koper je z 1:0 premagal Rudar. Edini gol je v 63. minuti dosegel Korejec In Hjeok Park. Jean-Claude Billong je malce zunaj svojega kazenskega prostora nespretno podal žogo, ki se je od Senada Ibričića odbila proti Parku, ta pa jo je nato spodkopal in z lobom prek vratarja Mateja Radana poslal v mrežo z roba kazenskega prostora. Po golu so se napadu bolj posvetili tudi "knapi", a so bili zaporedni streli Babića, Daborja Bokalića in Billonga preslabi za spremembo izida. Tik pred koncem tekme je sicer John Mary zatresel prečko koprskih vrat, a bil za nameček še v prepovedanem položaju.

V nedeljo Krško in Olimpija
Olimpija bo v nedeljo gostovala v Krškem, medtem ko je v uvodni tekmi kroga Gorica že v petek z 2:1 ugnala Kalcer Radomlje.