V udarni enajsterici Maribora je nekoliko presenetljivo začel 20-letni Luka Koblar, ki je debitiral v prvi ligi. Uvodne minute so postregle s tipanjem na obeh straneh. Nekaj več pobude so imeli domači, a brez večjih priložnosti. S streloma sta poskusila Luka Menalo in Rudi Požeg Vancaš.

Rok Kronaveter, ki je igral prvi večni derbi v vijoličastem dresu, je pred tekmo dobil priznanje navijačev za
Rok Kronaveter, ki je igral prvi večni derbi v vijoličastem dresu, je pred tekmo dobil priznanje navijačev za "Vijol'čnega bojevnika 2019", nato pa je v 52. minuti zadel za izenačenje. V 64. minuti je stresel še okvir vrat. Foto: www.alesfevzer.com

Vukušić kaznoval napako Koblarja

Rudi Požeg Vancaš je odlično podal za izenačujoči gol, v 68. minuti pa zapravil izjemno priložnost za vodstvo Maribora. Foto: www.alesfevzer.com

Tudi v nadaljevanju sta ekipi bolj taktizirali in čakali na napake nasprotnika, kot pa napadali. Olimpija je veliko napako domačih dočakala v 33. minuti. Endri Čekići je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je debitant Koblar žogo izbil naravnost na nogo Anteju Vukušiću, ta pa jo je nato "s prve" z nekaj metrov poslal v desni spodnji kot vrat Kenana Pirića.

Zmaji zahtevali enajstmetrovko

Olimpija je po vodstvu izpeljala še nekaj nevarnih akcij, v eni izmed njih so zahtevali enajstmetrovko zaradi domnevnega igranja z roko Koblarja, a jih sodnik Dragoslav Perić ni uslišal.

Vidmar ubranil poskus Zahovića

V 41. minuti se je priložnost nenadoma ponudila Luki Zahoviću, čigar strel z okoli 16 metrov je Nejc Vidmar ukrotil. Tako se je končalo z minimalnim vodstvom gostov. Statistika prvega dela: posest žoge 52:48 za Olimpijo, streli 5:5, v okvir vrat pa 2:1 za Maribor.

Podaja Požeg Vancaša, gol Kronavetra

Vijoličasti so drugi del začeli precej agresivneje. Amir Dervišević je v 52. minuti osvojil žogo, nato pa v ogenj na levi strani poslal Požega Vancaša, ki je podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Kronaveter z glavo izenačil na 1:1.

Pirić ubranil težak strel Tomića

A že malo pozneje bi na drugi strani Ljubljančani lahko povedli. Odbita žoga je namreč na robu kazenskega prostora prišla do Tomića, ki je ustrelil "s prve", vratar Pirić pa je s skrajnimi močmi odbil poskus.

Kronaveter stresel vratnico, Vidmar dobil dvoboj s Požegom Vancašem

V 64. minuti je Kronaveter nenadoma izjemno udaril z okoli 25 metrov, a je Vidmarja rešila desna vratnica. Štiri minute pozneje se je po napaki Erica Boakya velika priložnost ponudila še Požegu Vancašu, a je na levi strani izgubil dvoboj na štiri oči z Vidmarjem.

Posest žoge 55:45 za Olimpijo, streli v okvir vrat 7:3 za Maribor

V 68. minuti je pri Olimpiji vstopila najnovejša okrepitev Roman Bezjak, deset minut pozneje pa na drugi strani Marcos Tavares, ki je zamenjal šepajočega Zahovića. Menjave niso spremenile razmerja moči na zelenici, tako da je ostalo pri 1:1. Končna statistika: posest žoge 55:45 za Olimpijo, streli 11:7, v okvir vrat 7:3 – oboje za Maribor.

Darko Milanič, trener Maribora: "Začeli smo dobro, potem pa bili sredi prvega polčasa negotovi z žogo, kar je tekmec unovčil, ko je zadel. Tu smo se malo izgubili. Ob polčasu smo se morali umiriti, to smo naredili, držali smo se načrta, dosegli zadetek, bili blizu tudi drugega, tako da sem s celotno predstavo glede na kakovost tekmeca zadovoljen."

Safet Hadžič, trener Olimpije: "Rekel bi, da je neodločen izid nekako realen. Prvi polčas je bil naš, drugi pa mariborski. Imeli smo tudi smolo s poškodbami. Preprosto nismo mogli v skupnem konceptu delati do konca. Je pa tu še psihološki vidik. Vedeli smo, da bo Maribor v drugem delu dal vse od sebe, ker ni imel ničesar za izgubiti. Vse skupaj pa je nato vodilo k remiju."

Pretep Green Dragonsov in Viol

Za neposrečen uvod v derbi sta poskrbeli navijaški skupini obeh moštev Green Dragons in Viole, ki sta se zgodaj popoldne v središču Maribora stepli med seboj, a je policija hitro naredila red.

Triglav strl zadnjeuvrščeni Rudar

Na prvi tekmi dneva so Kranjčani naredili velik korak proti obstanku v ligi, potem ko so s 3:0 ugnali zadnjeuvrščene Velenjčane. Orli so povedli v 45. minuti, ko je Aleš Mertelj na kratko preusmeril podajo proti Žanu Kumru, ki je iz neposredne bližine zatresel mrežo. Na začetku drugega dela je Mićo Kuzmanović za goste s 25 metrov stresel prečko. Triglav je v 65. minuti povišal vodstvo, zadel je Beciri Berat. Piko na i domači zmagi pa je v 83. minuti postavil Gaber Petric, ki je bil uspešen z roba kazenskega prostora.

Lotrič dvakratni strelec Celjanov

Celjani so v obračunu zgornjega doma z 2:0 premagali največje presenečenje jesenskega dela Aluminij in se mu približali le na točko zaostanka. Oba zadetka je dosegel Mitja Lotrič. Prekmurec je v 25. minuti načel mrežo Matije Kovačića z diagonalnim strelom z desne strani za svoj deveti zadetek sezone. Drugi zadetek pa je Lotrič dosegel v 52. minuti, ko je zadel z roba kazenskega prostora. Znova mu je podal Luka Kerin. Gostje so v 82. minuti ostali z igralcem manj, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Tilen Pečnik.

V nedeljo Domžale in Mura na TV Slovenija 2
V nedeljo sledita še tekmi med Bravom in CB24 Tabor Sežano (14.00) ter Domžalami in Muro (16.00). Prenos obračuna iz Domžal na TV Slovenija 2 in MMC-ju.