Srbski huligani so preprečili izvedbo tekme v Genovi. Foto: Reuters
Dejan Stanković
Kapetan srbske reprezentance Dejan Stanković je moral najprej reševati svojega vratarja pred besnimi navijači, nato pa so ti razgrajali še na stadionu. Foto: Reuters
Christian Lamhauge Holst
Christian Lamhauge Holst je navdušil nekaj 100 domačih navijačev na stadionu Svangaskard v Toftirju. Foto: EPA
Martin Harnik in Sebastian Prodl
Martin Harnik je v 93. minuti osrečil Avstrijce. Foto: Reuters
Fabio Capello
Fabio Capello je zaman vpil na svoje varovance, ki proti Črni gori niso znali zadeti. Foto: Reuters
David Villa in Carles Puyol
David Villa je s 44. zadetkom za špansko reprezentanco izenačil rekord Raula. Foto: Reuters

V Genovi so razgrajali srbski huligani. Skupaj se je na tribunah zbralo približno 1.600 navijačev gostujoče reprezentance, nemiri pa so se začeli nekaj minut pred začetkom tekme, ko so na igrišče in v domače navijače pometali nekaj gorečih bakel. Predtem jih je nekaj splezalo na ograjo in v mreži, ki preprečuje metanje predmetov na zelenico, naredilo luknjo. Srečanje se je s 35-minutno zamudo sicer začelo, a bilo nato po šestih minutah prekinjeno in dokončno odpovedano, saj sta na igrišče prileteli novi bakli.
Stojković napaden na avtobusu
Vratarja Vladimirja Stojkovića so navijači napadli že na avtobusu, ki je reprezentanco odpeljal proti stadionu, zato se je odločil, da ne bo branil. S članom Partizana naj bi po poročanju srbskih medijev poskušalo obračunati pet ali šest navijačev Crvene zvezde, ki so tudi na avtobusu prižgali baklo. Izgrednike so ustavili Stojkovićevi soigralci, nakar je zakajen avtobus odbrzel proti stadionu.
Srbski nogometaši, ki so skupaj z italijanskimi zaradi neljubih dogodkov na tribunah pred napovedanim začetkom tekme morali nazaj v slačilnico, so se po pol ure vrnili na zelenico in poskušali pomiriti navijače. Po izžvižgani srbski himni se je tekma nato le začela, vendar škotskemu sodniku Craigu Thomsonu po novih neprimernih dejanjih gostujočih navijačev ni preostalo drugega, kot da tekmo odpove.
Za zdaj še ni znano, kakšna bo usoda srečanja, najverjetneje pa ga bo Evropska nogometna zveza za zeleno mizo registrirala s 3:0 za Italijo.
"Ribiči" povedli, na koncu s točko
Po (mali) senzaciji na Ferskih otokih je zadišalo v 60. minuti, ko je Christian Lamhauge Holst povedel domače v vodstvo. 28-letni član danskega Silkeborga je v kazenskem prostoru prejel podajo Joana Edmundssona, preigral Garetha McAuleyja, nato pa z diagonalnim strelom matiral Maika Taylorja. Veliko terensko premoč gostov je v 76. minuti kronal Kyle Lafferty, ki je z roba kazenskega prostora s pomočjo vratnice premagal sicer odličnega 40-letnega Jakupa Mikkelsena. Severni Irci so do konca pritiskali za zmago, a je domači bunker vzdržal vse napade.
Azerbajdžan presenetil Turčijo
V skupini A je veliko presenečenje pripravil Azerbajdžan, ki je z 1:0 ugnal Turčijo. V 39. minuti je edini zadetek na tekmi dosegel Rašad Sadigov po podaji iz kota. Turki so tako po sobotnem porazu v Berlinu z 0:3 doživeli novo bolečo zaušnico.
Pravi festival zadetkov so videli gledalci v Bruslju, kjer so se Belgijci in Avstrijci razšli z neodločenim izidom 4:4. Gostje so z igralcem manj še v 87. minuti vodili s 3:2, nato prejeli dva zadetka, v 93. minuti pa jim je rezervist Martin Harnik vendarle zagotovil dragoceno točko.
Črna gora blizu zmage v Londonu
V derbiju skupine E so Nizozemci gladko s 4:1 odpravili Švede. V prvem polčasu si je Dirk Kuyt huje poškodoval gleženj.
V skupini G je še naprej neporažena Črna gora, ki se je na Wembleyju z Anglijo razšla brez zadetkov, čeprav ji zaradi poškodbe ni mogel pomagati najboljši strelec Mirko Vučinić. Milan Jovanović je šest minut pred koncem tekme zadel prečko. Anglija je imela sicer terensko premoč in bi si v 78. minuti zaslužila 11-metrovko po igranju Jovanovića z roko, a z izjemo nekaj napadalnih akcij v zadnje četrt ure ni navdušila 73.000 navijačev.
Llorente utišal Hampden Park
V skupini I so svetovni prvaki Španci v Glasgowu že vodili z 2:0, toda Škoti so sredi drugega polčasa na hitro izenačili. A zadnji so se vseeno veselili gostje. V 79. minuti jim je zmago s 3:2 prinesel zadetek Fernanda Llorenteja po predložku Joana Capdeville.