Janus Smarason je za Dance zabil štiri gole. Foto: EPA

Ekipi sta se v letošnji ligi srečali drugič, spet pa je tesno slavil Aalborg, v Celju je namreč zmagal z 29:28. Tokrat je sicer vodil vse srečanje, a Celjani so ob koncu zapretili in bi lahko osvojili tudi kakšno točko.

Celjani na gol čakali več kot 11 minut
Aalborg je začel poletno, saj je hitro povedel s 4:0. Slovenski prvaki so bili v napadu dolgo nemočni, saj so se zaletavali v visoki domači niz, prvi gol so zabili šele v 12. minuti. Danci so igrali hitro in večkrat ušli v prednost šestih golov, nazadnje z 12:6.

Rokometaši Celja ostajajo pri treh zmagah. Foto: EPA

Imeli celo napad za -2, a ...
Celjani so se v zaključku polčasa prebudili, s tremi zaporednimi goli znižali na 12:9 in imeli napad, da gredo na odmor le z -2, a so tik pred zadnjim piskom zapravili žogo, Danci pa so v protinapadu spet ušli v lepo prednost štirih golov (13:9). Prav hitra igra v protinapadu jim je prinesla veliko prednost, tako so namreč zabili več kot polovico svojih golov (7), Celjani pa le tri.

Približali so se na zgolj gol zaostanka
Igralci v rdečem so prevladovali tudi v drugem polčasu in večji del držali prednost petih golov. Celjani so zapretili v 49. minuti, ko so v razmiku nekaj sekund z dvema goloma v prazno mrežo znižali na 23:22, razliko so ponovili še v naslednjem napadu (24:23), a nato do konca dosegli le še en gol.

"Čestitke Aalborgu za zasluženo zmago in pošteno tekmo. Imamo mlado ekipo in manjkala nam je kakšna izkušnja več, da bi takšno tekmo dobili. Dobro smo igrali v obrambi, agresivno, v napadu pa smo prihajali do čistih priložnosti, a smo bili premalo zbrani, poleg tega pa je bil domači vratar izjemen. Tako smo ves čas lovili rezultat, kar pa je težko, izgubljali smo preveč energije, kar se nam je ob odsotnosti nekaj igralcev še dodatno poznalo. Kljub temu sem ponosen na svoje igralce, ki se niso predajali in so se borili do samega konca. Takšen pristop je tisti, ki ga želimo in nam bo prinesel tudi rezultate," je tekmo ocenil trener Celja Tomaž Ocvirk.