Bruno Petković je dvakrat zatresel madžarsko mrežo. Foto: EPA

Hrvaška reprezentanca na domovanju dalmatinskega ponosa Hajduka ni igrala vse od junija 2015 in incidenta s svastiko na zelenici. Ob vrnitvi je bil Poljud razprodan, na stadionu pa je bilo tudi okoli 1.500 madžarskih navijačev. Madžari so sicer dobili prvi medsebojni obračun v teh kvalifikacijah, ko so v Budimpešti slavili z 2:1, svetovni podprvaki pa so v Splitu hitro stvari postavili na svoje mesto in se še utrdili na prvem mestu v skupini.

Že v peti minuti so gostitelji povedli, ko je Tamas Kadar napravil veliko napako in globoko na svoji polovici nespametno izgubil žogo. Ukradel jo je Luka Modrić, sam stekel proti vratom in na koncu še matiral Petra Gulascija. 24. minuta je tekla, ko so vatreni povišali prednost. Ante Rebić je podal z leve strani, pred vrati pa se je imenitno znašel Bruno Petković, ki je žogo v mrežo pospravil s peto.

Napadalec Dinama je dosegel tudi gol za 3:0. Ivan Perišić je v 42. minuti z desne strani poslal žogo pred vrata, kjer je nespretno reagiral Kadar, tudi Petković se ni najbolje znašel, toda žoga je vendarle končala v mreži. Hrvaška zmaga bi lahko bila še višja, saj je v 55. minuti v kazenskem prostoru po prekršku Laszla Kleinheislerja padel Rebić, a je Gulasci Perišiću ubranil strel z bele točke.