Za Koper Primorsko je to šesti naslov v zadnjem letu dni. V prejšnji sezoni so osvojili štiri tekmovanja – slovenski superpokal, Pokal Spar, Ligo Aba 2 in državno prvenstvo – v aktualni sezoni pa so septembra postal še superpokalni zmagovalci. Foto: www.alesfevzer.com
Naziv najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja Pokala Spar je prejel Aleksandar Lazić (v finalu je dosegel 10 točk, v polfinalu pa 23). Foto: www.alesfevzer.com

Prvi strelec Kopra Primorske v finalu je bil Nejc Barič z 22 točkami, 15 jih je dosegel kapetan tigrov Alen Hodžić. Pri Cedeviti Olimpiji je kapetan Jaka Blažič zbral kar 33 točk (4/8 za 2, 6/13 za 3), 19 jih je dosegel v prvem polčasu.

16 točk Blažiča v 1. četrtini
Finale sta ekipi začeli zelo motivirano, bili sta strelsko razpoloženi, gledalci na Kodeljevem so tako v prvi četrtini videli kar 11 trojk (6/13 za tri Koper Primorska, 5/7 za tri Cedevita Olimpija).

Pri zmajih je bil pri metu za tri točke natančen Blažič, s svojo tretjo trojko je postavil izid prve četrtine, svojo ekipo je popeljal do petih točk prednosti (27:32). V prvi četrtini je Blažič dosegel kar 16 točk.

Trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac, ki je še pred dvema mesecema sedel prav na klopi Kopra Primorske, je moral v finalu priznati premoč svojemu nekdanjemu pomočniku in zdajšnjemu trenerju Kopra Primorske, Andreju Žaklju. Foto: www.alesfevzer.com

Koper prevzel vodstvo
V drugi četrtini so tigri po dveh zaporednih trojkah – zadela sta Marko Luković in Sterling Dupree Gibbs – prevzeli vodstvo (39:37), kar je nekdanjega trenerja Kopra in zdajšnjega Olimpije prisililo v minuto odmora. Serija trojk se je nadaljevala, sedmo Olimpijino je dosegel Codi Miller-McIntyre (39:40).

Po 15 minutah igre je bil izid izenačen (41:41), nato sta se ekipi nekoliko ustavili v napadu. Prvi so se "pobrali" Koprčani, po dveh zaporednih trojkah kapetana Alena Hodžića so povedli za pet (50:45). To je bila najvišja prednost Koprčanov v prvem polčasu. Ljubljančani so največ vodili za 6 (8:14).

Koper povedel za 10
Primorci so tretjo četrtino odprli z dvema trojkama za dvomestno prednost (56:46).
Olimpija se je po dobri seriji približala na dve točki zaostanka (62:60), a je Koper odgovoril z delnim izidom 7:0 (69:62).

Olimpija ujela Koper
Koprčani so prednost v zadnji četrtini povišali na 8 (81:73). Olimpija jih je z dvema zaporednima trojkama ujela (81:79) – zadela sta Blažič in Filip Krušlin.

Koper zbrano odigral končnico
Koprčani se niso dali, po lepem sodelovanju Bariča in Žige Dimca so ponovno vodili za 7 (88:81). Zmaji so nato zapravili napad, Barič je stekel v protinapad, akcije ni uspešno zaključil, a je v napadu skočil Dimec. Ta je zadel za dve, nad njim je bila storjena še osebna napaka, in uspešen je bil tudi pri izvajanju prostega meta – Koprčani so dve minuti in pol do konca spet vodili za 10 (91:81).

Blažič je s svojo šesto trojko znižal zaostanek (91:84), nato je zgrešil še eno trojko, kar je bila zadnja priložnost, da bi resneje zapretili nasprotnikom. Pri teh je nato zadel še Dimec za potrditev zmage Koprčanov (93:84).