Zmaji so na Kodeljevem odigrali že povratno tekmo četrtfinala. Po zmagi v Šenčurju so bili boljši tudi na drugi tekmi (93:83). Šenčur se je znova dobro upiral favorizirani ljubljanski zasedbi. V prvi in drugi četrtini so gostitelji dvakrat pobegnili na dvomestno razliko, a so se nepopustljivi Gorenjci obakrat vrnili in na odmor sta odšli moštvi izenačeni. V tretji četrtini so si zmaji priigrali 16 točk naskoka. Gostje so razliko zmanjšali, a resneje domače zmage niso ogrozili.

Pri Olimpiji je bil najbolj razigran Ivan Marinković. Srbski center s slovenskim potnim listom je odigral drugo tekmo v ljubljanskem dresu, potem ko je pred kratkim prestopil iz Primorske. Tokrat je v statistiko vpisal 18 točk in deset skokov. Mikael Hopkins je dodal 17 točk, 12 Jaka Blažič, deset pa Edo Murić. Z 22 točkami je bil najboljši pri Šenčurju Dino Murić. MVP rednega dela državnega prvenstva je ujel tudi 12 odbitih žog. Po 19 točk sta pristavila Dražen Bubnić in Veljko Brkić.

Novomeščani so si lepo prednost priigrali že na prvem obračunu četrtfinala, preboj v polfinale pa so potrdili tudi na Polzeli, kjer so Hopse ugnali s 75:66. Krka je po zaslugi dobrega meta z razdalje po prvih desetih minutah vodila, a so Polzeljani s serijo 14:8 v 16. minuti prišli do prvega vodstva, na odmor pa so odšli s petimi točkami naskoka. Hopsi so vodili vse do 26. minute, nato so gostje le strnili svoje vrste in z močnim pritiskom v obrambi prišli do prednosti, ki so jo do konca tekme le še stopnjevali.

V domači vrsti je bil strelsko najbolj razpoložen Jan Copot, ki je dosegel 15 točk, 11 jih je pristavil Gezim Morina. Pri Krki je Marko Jošilo prispeval 14 točk, Luka Lapornik in Ivan Ramljak pa sta jih dala 12.

Najtrofejnejši slovenski ekipi sta se pridružili Kopru Primorski, ki brani lovoriko, in Helios Suns, ki sta svoje delo opravila že v sredo. Na Kodeljevem se bo sklepni turnir začel v soboto, finale pa bo v nedeljo.