Ko je Nik Simšič v 47. minuti povišal na 2:0, je kazalo na drugo zaporedno zmago Olimpije nad Rittnom, a so nato gostje med 53. in 55. minuto zabili dva gola in izsilili podaljšek.  Foto: www.alesfevzer.com
Ko je Nik Simšič v 47. minuti povišal na 2:0, je kazalo na drugo zaporedno zmago Olimpije nad Rittnom, a so nato gostje med 53. in 55. minuto zabili dva gola in izsilili podaljšek. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so imeli tokrat v prvi tretjini pobudo, štiri minute pa so igrali tudi s hokejistom več, a nikakor niso našli poti mimo vratarja Kevina Lindskouga, ki je ustavil vseh 12 strelov. Najlepšo priložnost je zapravil Žan Jezovšek, ki je v tretji minuti zadel prečko.

Koren z izjemnim strelom matiral Lindskouga
V drugi tretjini je švedski vratar vendarle klonil, potem ko ga je v 36. minuti z močnim strelom z leve strani premagal Gal Koren. V naslednji minuti si je kazen igre po nevarnem naletu prislužil Žan Jezovšek. Sodniki sicer niso skoparili z izključitvami. Skupaj so jih podelili kar za 67 minut.

Simšič povišal na 2:0, nato dva gola Rittna v dveh minutah
V tretjem delu igre je v 47. minuti prednost Olimpije na 2:0 povišal Nik Simšič, ki v zadnjem mesecu ni našel prave forme, tokrat pa je bil razigran. Iz bližine je pospravil plošček v mrežo, potem ko je Anej Kujavec pridrsal izza vrat in nevarno streljal, sijajni Lindskoug pa je plošček odbil.Ključna je bila 50. minuta, ko je Mark Sever krenil v protinapad in podal pred vrata, kjer je Luka Zorko zgrešil vrata. To je bil zaključni plošček za zmago in kazen je prišla hitro.

Kmalu je bilo na semaforju 2:2, saj sta za Ritten v razmiku dveh minut in pol zadela Simon Kostner (ob prednosti igralca več) in Randy Gazzola ter poskrbela za drugi podaljšek v treh dneh med obema tekmecema.

Pri kazenskih strelih zadel le Lane
V podaljšku golov ni bilo, po kazenskih strelih pa so z golom Matthewa Lana slavili gostje. Lindskoug je odbil strele Simišča, Kristjana Čepon in Korena. Razmerje strelov je bilo 38:26 za varovance Gregorja Polončiča.

Jeseničani klonili v Cortini pred praznimi tribunami
Jeseničani so drugič v treh dneh izgubili proti Cortini. Tokrat tesno, s 5:4 v podaljšku. Kazalo je že, da bodo domači, pri katerih je tri gole zabil Remy Giftopoulos, zmagali že po rednem delu, a je Mirko Đumić tri sekunde pred koncem izenačil na 4:4 in izsilil podaljšek. V njem pa je v četrti minuti dvoboj odločil Nicholas Trecapelli. Železarji so izgubili petič zapored.

Tekma v olimpijski dvorani je bila odigrana pred praznimi tribunami zaradi koronavirusa.