Veliko veselje na klopi Olimpije. Ljubljančani so si pošteno oddahnili po visoki zmagi. Foto: www.alesfevzer.com

Zmajem zmaga nad moštvom iz Bosne in Hercegovine prinaša nekoliko mirnejše obdobje med reprezentančnim odmorom, saj je naslednja tekma na sporedu šele 4. marca, gostovanje v Beogradu pri FMP-ju. Zaradi boljše razlike na medsebojnih tekmah so prehiteli Igokeo na lestvici, obe ekipi imata po šest zmag. Na dno je zdaj prikovana Krka s petimi zmagami. Novomeščani so se znašli v zares neugodnem položaju pred zadnjimi tremi tekmami.

Jones zrežiral preobrat v prvi četrtini
Na začetku srečanja v Stožicah se je videlo, da so gostitelji pod velikim pritiskom. Đorđe Milošević je sredi uvodne četrtine poskrbel za pet točk naskoka gostov (5:10). Zmaji so sanjsko končali prvo četrtino, z delnim izidom 14:0 so prevzeli pobudo. Neustavljiv je bil Marvin Jones, ki je nanizal osem točk, Miha Lapornik pa je zadel izza črte za 24:12. Gostje tri minute in pol niso dosegli točke.

Lepa prednost Olimpije ob odmoru
Strelska suša Igokee se je nadaljevala tudi na začetku druge četrtine, ko so v treh minutah dosegli le dve točki. Olimpija je povedla s 34:14. Ob odmoru so imeli Ljubljančani 15 točk naskoka (48:33).

Zmaji odlično začeli drugi polčas
Tudi na začetku drugega polčasa so zmaji leteli po parketu. Z delnim izidom 13:0 so povedli z 61:33, blestel je Mirza Begić. Tudi minuta odmora Dragana Nikolića ni pomagala. Gostje so delovali kot razbita vojska, po treh minutah so le dosegli prve točke v nadaljevanju. Po 30 minutah je Olimpija vodila s 74:52 in zadnja četrtina je bila le še formalnost.

Gostje zgrešili kar 25 metov izza črte
Zmajem je šlo tokrat vse od rok, imeli so dovolj razpoloženih igralcev. Dobro so metali izza črte (9/19), gostje pa so zgrešili kar 25 trojk (2/27). Luka Šamanić je prispeval 18 točk, Jan Špan 14, Jones 13 in Aleksandar Lazić 12.

Nikitović: To je bila najpomembnejša tekma tega dela sezone
"Na obračun z Igokeo smo se pripravljali kot na najpomembnejšo tekmo tega dela sezone. Šlo je namreč za neposredni boj moštev, ki se borijo za mesta v drugi polovici lestvice Lige ABA. Cilj je bila zmaga in zmaga z razliko, višjo od 10 točk. Čestitke fantom za zelo dobro predstavo. Imeli smo več časa za pripravo na tekmo, kar se je poznalo na igrišču. Pripravljamo se že na torkovo tekmo državnega prvenstva s Helios Suns ter dvoboj polfinala Pokala Spar s Sixt Primorsko," je bil zadovoljen trener Saša Nikitović

V torek ob 19.00 bo na vrsti tekma Lige Nova KBM v Domžalah, sledi pa finalni turnir Pokala Spar v Kopru, kjer se bodo zmaji na polfinalni tekmi v soboto ob 15.30 pomerili s Sixt Primorsko.