Los Angeles se domov vrača s tremi zmagami in tremi porazi. Foto: Reuters

Junak srečanja s štirimi točkami je bil Jevgenij Kuznecov, najboljši strelec lanske končnice, ki je na zadnjih šestih tekmah po allstarskem premoru prispeval šest golov in šest podaj. Capitalsi so na teh dvobojih doživeli le en poraz.

Po izenačeni prvi tretjini (2:2) so gostitelji pobegnili sredi druge, ko so v slabih sedmih minutah zadeli Kuznecov, Christian Djoos in Jakub Vrana. V 51. minuti je Kralje na gol zaostanka približal Austin Wagner, vendar je pet minut pozneje končni izid postavil Kuznecov.

Anže Kopitar je zbral eno točko. Bil je med podajalci pri zadetku Tylerja Toffolija ob koncu prve tretjine za izenačenje na 2:2.

Razmerje v strelih na gol je bilo 33:31 v korist Los Angelesa.

Kralji bodo naslednje tri tekme odigrali pred svojimi navijači, nato pa spet sledijo štiri gostovanja.

WASHINGTON - LOS ANGELES
6:4 (2:2, 3:1, 1:1)
Ovečkin 4., Connolly 16., Kuznecov 27., 56., Djoos 31., Vrana 34.; Wagner 5., 51., Toffoli 18. (podaja Kopitar), Fantenberg 24.

PHILADELPHIA - PITTSBURGH 1:4

VANCOUVER - SAN JOSE 2:7

Tekme 12. februarja:
BOSTON - CHICAGO
BUFFALO - NY ISLANDERS
FLORIDA - DALLAS
COLUMBUS - WASHINGTON
OTTAWA - CAROLINA
TAMPA BAY - CALGARY
ST. LOUIS - NEW JERSEY
NASHVILLE - DETROIT
MINNESOTA - PHILADELPHIA
WINNIPEG - NY RANGERS
COLORADO - TORONTO
VEGAS - ARIZONA

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning564111486
New York Islanders553316672
Toronto Maple Leafs553418371
Boston Bruins563117870
Montreal Canadiens563118769
Washington Capitals563118769
Columbus Blue Jackets543120365
Pittsburgh Penguins562920765
Carolina Hurricanes562822662
Buffalo Sabres552721761
Philadelphia Flyers562524757
New York Rangers552423856
Florida Panthers542323854
New Jersey Devils552126850
Detroit Red Wings562128749
Ottawa Senators552129547
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames553415674
Winnipeg Jets563518373
San Jose Sharks573416775
Nashville Predators583320571
Vegas Golden Knights573122466
Dallas Stars552822561
St. Louis Blues542722559
Minnesota Wild562724559
Vancouver Canucks572525757
Colorado Avalanche5522221155
Chicago Blackhawks562324955
Arizona Coyotes552426553
Edmonton Oilers552426553
Los Angeles Kings562328551
Anaheim Ducks562126951