AC Milan je v zadnjih dveh krogih Serie A premagal obe najboljši ekipi letošnje sezone. V soboto je s 3:0 v Rimu ugnal Lazio, v torek zvečer je s 4:2 'padel' še Juventus. Na obeh tekmah se je Zlatan Ibrahimović izkazal z zadetkom in podajo. Foto: Reuters

V tem klubu sem predsednik, trener in igralec. Žal sem plačan samo za igranje.

Zlatan Ibrahimović

Na San Siru je bil Juventus na dobri poti do zmage. V uvodnih minutah drugega polčasa sta za dvojno vodstvo poskrbela Adrien Rabiot in Cristiano Ronaldo, a veselje ni trajalo prav dolgo.

Po dobri uri igre je zaostanek z uspešno izvedeno 11-metrovko prepolovil Ibrahimovič, nato pa je njegovim soigralcem že štiri minute pozneje uspela vrnitev, v 67. minuti pa celo preobrat. Zmago rdeče-črnih je v 80. minuti potrdil hrvaški napadalec Ante Rebić (4:2).

Ibrahimović v boju za žogo z Juventusovim branilcem Leonardom Bonuccijem. Foto: Reuters

Milanu se je pridružil konec leta 2019
"Star sem. To ni nobena skrivnost, a leta so le številka," je po tekmi za DAZN dejal 38-letni Šved. "Počutiti se želim živega, želim igrati nogomet. Nisem več fizično tako močan, kot sem bil še pred leti, a to nadomeščam z inteligenco." Ibrahimović se je Milanu brez odškodnine pridružil 27. decembra lani, od tedaj je klub s San Sira grenkobo poraza okusil zgolj dvakrat, na prvenstveni lestvici pa se je povzpel do petega mesta. "Žal mi je, da sem prišel v Milano sredi sezone. Če bi bil tu na začetku sezone, bi osvojili prvenstvo," je pojasnil.

Kot predsednik, trener in igralec
Derbi z Juventusom je igral do 67. minute. Vpisal se je na seznam strelcev, obenem se je izkazal še s podajo za izenačujoči zadetek Francka Kessieja. Po menjavi je ob zelenici vpil in bodril svoje soigralce. "V tem klubu sem predsednik, trener in igralec. Žal sem plačan samo za igranje," je dejal v šali in se za konec dotaknil še praznih tribun, pred katerimi morajo ekipe odigrati preostanek sezone zaradi preventivnih ukrepov zoper širjenje okužbe z virusom SARS-CoV-2. "Lepo bi bilo, če bi bil stadion nabito poln, tako da bi se lahko navijači poveselili z nami. Pogodba s klubom se mi izteče čez mesec dni, potem pa bomo videli, kaj se bo zgodilo. Žal mi je za navijače, ki me ne morejo videti več v živo. Lahko bi me v živo videli še zadnjič ... berite med vrsticami," je sklenil 'Ibra'.