Luka Dončić ni imel strelskega večera. Zgrešil je sedem trojk in sedem prostih metov. Privarčeval je tudi nekaj energije za torkov precej težji obračun z Bostonom. Foto: AP

Ljubljančan, ki bo v nedeljo dopolnil 22 let, ni presegel 25 točk prvič po 14 zaporednih tekmah. V prvem polčasu nikakor ni ujel ritma v napadu. Zgrešil je vse štiri proste mete in do odmora zbral le sedem točk. V drugem polčasu je zaigral precej bolje, a vseeno je na koncu zgrešil sedem trojk (3/10), sedem prostih metov (2/9) in tudi izgubil štiri žoge.

Klop Dallasa je blestela. Tim Hardaway je bil najboljši strelec srečanja z 29 točkami, sedemkrat je zadel izza črte. Jalen Brunson je dodal 19 točk.

Kristaps Porzingis je tokrat počival zaradi bolečin v hrbtu, a se to ni posebej poznalo, saj so bili Grizliji za razred slabši tekmec. Le Ja Morant z 21 točkami se je izkazal. Gostje so zadeli le šest trojk iz 31 poskusov.

Tim Hardaway je bil najboljši strelec tekme v American Airlines Centru z 29 točkami. Zadel je sedem trojk. Foto: AP

Pet trojk Hardawaya v prvem polčasu
Prejšnji teden bi se morali Mavericksi srečati z Detroitom in Houstonom, a ste bili obe tekmi preloženi zaradi težav z električno energijo v American Airlines Centru.

Od prve akcije naprej se je videlo, da so Mavericksi polni energije. Komaj so čakali, da znova stopijo na parket. Josh Richardson je s sedmimi točkami zrežiral odličen štart, tudi obramba je bila strnjena in sredi prve četrtine je Dallas povedel z 12:2. Hardaway je bil prav tako dvakrat natančen izza črte, Dončić pa je z lebdečim polaganjem zaključil prvo četrtino, ki so jo gostitelji dobili s 26:13.

Na začetku druge četrtine se je razigral Jalen Brunson, ki je prispeval 10 točk v petih minutah. Hardaway je imel pravi strelski šov, do odmora je zadel že pet trojk in bil najboljši strelec z 20 točkami.

Dončić je zadel trojko z leve strani, ostale štiri poskuse pa je zgrešil. Zelo slab je bil pri prostih metih, zgrešil je vse štiri. Do odmora je zbral 7 točk, a Dallas je imel vseeno visoko prednost (54:36). Mavericksi so zadeli kar 11 trojk, Grizliji pa le dve. Gostje so iz igre metali le 34-odstotno.

Grizliji se niso več nevarno približali
Tretjo četrtino je Dončić odprl precej bolje. Trikrat je uspešno prodrl pod obroč in zaključil akcijo. Po osebni napaki Brandona Clarka je končno zadel tudi prosti met in Dallas je povedel s 63:42. Grizlijem se ni uspelo približati in po 36 minutah so imeli Mavericksi lepo prednost (81:62).

Na začetku zadnje četrtine je Dončić zadel dve trojki po koraku nazaj, nato je našel Hardawaya, ki je bil še šestič natančen izza črte za 95:75. V zadnji četrtini je moral predčasno s parketa Maxi Kleber, ker si je zvil levi gleženj. Šele v zadnji minuti je Memphis znižal na 100:90, a je bilo premalo časa za preobrat.

Hardaway: Očitno nam je teh osem dni premora res pomagalo
"Očitno nam je teh osem dni premora res pomagalo. Ker nismo vedeli, kdaj bomo spet lahko stopili na parket, smo vsak zase skrbeli, da smo ostali v dobri formi," je povedal junak večera Hardaway.

"Ne bomo iskali izgovora za poraz v tem, da smo preutrujeni. Res smo odigrali veliko tekem, a danes nam preprosto ni šlo," je dejal trener gostov Taylor Jenkins.

Miami brez Dragića v drugem polčasu povozil Oklahomo
Oklahoma je izgubila tudi drugo tekmo proti Miamiju v tej sezoni (94:108). Goran Dragić je izpustil že devet zaporednih tekem zaradi zvina levega gležnja.

Ob odmoru so imeli gostitelji 11 točk naskoka (54:43). Miami je prevzel pobudo ob koncu tretje četrtine, potem pa je z delnim izidom 15:0 prišel do ključne prednosti sredi zadnje četrtine (77:94).

Duncan Robinson je zadel šest trojk, Jimmy Butler pa si je lahko privoščil počitek v zadnji četrtini. Miami je dobil zadnje tri tekme na gostovanjih.

Utah z rekordnimi 28 trojkami odpravil Charlotte
Najboljša ekipa v ligi Utah je postavila nov klubski mejnik. Jazzerji so zadeli kar 28 trojk, 19 so jih prispevali rezervisti, kar je rekord Lige NBA.

Charlotte je v Salt Lake Cityju vodil z 81:70, nato pa je Utah zadnjo četrtino dobil kar z 41:20 in se veselil gladke zmage (132:110).

Georges Niang je zadel vseh sedem metov izza črte, Joe Ingles pa je bil natančen sedemkrat iz desetih poskusov. Oba sta zbrala 21 točk, Donovan Mitchell je bil najboljši strelec tekme s 23 točkami.

Russell Westbrook je blestel v podaljšku v Staples Centru. Washington je nanizal pet zaporednih zmag. Foto: Reuters

Lakersi zapravili 17 točk naskoka proti Washingtonu
V krizi so LA Lakersi, ki so doživeli že tretji zaporedni poraz v Staples Centru. Aktualni prvaki so izgubili proti Washingtonu s 124:127 po podaljšku.

Lakersi so na začetku drugega polčasa povedli že s 70:53, potem pa popolnoma popustili in Wizardsi so bili že v rednem delu blizu uspeha. Bradley Beal je zgrešil met za zmago ob pisku sirene.

V podaljšku so Jezerniki vse stavili na LeBrona Jamesa, žoga ni krožila, ostali igralci so le čakali na MVP-ja lanskega finala, da bo sam zaključeval akcije. 11 sekund pred koncem je naredil osebno napako nad Russllom Westbrookom, ki je uspešno polagal, a nato zgrešil prosti met. V zadnjem napadu je James zgrešil trojko z desetih metrov, čeprav je bilo na uri še pet sekund, Kyle Kuzma je ujel žogo, a nato mu iz nemogočega položaja ni uspelo izsiliti podaljška.

36-letni Lebron James je februarja odigral največ minut med vsemi košarkarji v Ligi NBA. Lakersi so že četrtič igrali podaljšek. Proti Detroitu in dvakrat proti Oklahomi so se izvlekli, tokrat pa jim ni uspelo. Trener Frank Vogel je po tekmi dejal, da bo razmislil, ali bo zvezdniku namenil kakšno tekmo počitka. Foto: AP

Peta zaporedna zmaga Wizardsov
Najboljši strelec lige Beal je dosegel 33 točk, Westbrook se je približal trojnemu dvojčku z 32 točkami, 14 skoki in 9 podajami. To je bila že peta zaporedna zmaga Washingtona.

James je zbral 31 točk, 13 podaj in 9 skokov, a je zadel le dve trojki iz desetih poskusov. Montrezl Harrell je dodal 26 točk in 9 skokov.

Brez Davisa in Schröderja prvakom ne gre
Anthony Davis se bo vrnil na parket šele sredi marca, zelo pa se je poznalo, da na zadnjih tekmah zaradi okužbe s koronavirusom ni igral odlični organizator igre Dennis Schröder. V sredo bo na sporedu derbi Zahoda v Salt Lake Cityju, kjer bo Utah gostil Lakerse. V trenutni formi brez dveh nosilcev igre se prvakom ne obeta nič dobrega.

Tekme 22. februarja:
DALLAS – MEMPHIS
102:92 (26:13, 28:23, 27:26, 21:30)
Hardaway 29 (7/11 za tri), Dončić 21 (8/18 iz igre, 3/10 za tri, prosti meti 2/9), 7 skokov in 5 podaj v 33 minutah, Brunson 19, Richardson 17, Powell 6, Cauley Stein in Finney Smith po 4, Kleber 2; Morant 22 (10/21 iz igre), Bane 12, Valančiunas (15 skokov) in Clarfke po 11, Jones 10, Anderson 9, Melton 7, Tillman 4, Allen in Winslow po 3.