Tim Hardaway je prejel stoječe ovacije. Zadel je kar devet trojk. Foto: AP

Kyrie Irving je bil najboljši strelec tekme z 42 točkami, Tim Hardaway je zadel devet trojk iz 15 poskusov in navdušil z 41 točkami (le za točko je zgrešil rekord kariere). Poleg Dončića je še vedno manjkal tudi Dante Exum, vrnil se je Dereck Lively. Novinec je bil znova ključen pod obročema, zbral je 12 skokov in priboril številne druge napade v zadnjih minutah.

Kyrie Irving je odlično vodil ekipo na zadnjih treh tekmah, ko je manjkal Dončić. Foto: AP

Zion Williamson, Brandon Ingram in CJ McCollum so počivali na sobotni tekmi, ki so jo Pelikani dobili s 118:108. Tokrat so vsi trije začeli v prvi peterki. Williamson je dosegel 30 točk, McCollum pa jih je dodal 23. Izjemno slab strelski večer je imel Ingram (12 točk, 3/14 iz igre, 0/4 za tri).

Odličen start Mavericksov
Po sobotnem porazu je trener Dallasa Jason Kidd poudaril, da ni bilo prave energije, pričakoval je agresivnejšo igro. Njegovi varovanci so ga poslušali, odločno so začeli srečanje in z delnim izidom 11:0 povedli s 16:5. Hardaway je dosegel osem točk v zadnjih dveh minutah uvodne četrtine, ki so jo Mavericksi dobili s 33:17.

Luka Dončić je izpustil tretjo zaporedno tekmo zaradi zvina desnega gležnja. Foto: AP

Pelikani ekspresno do preobrata
Trener Pelikanov Willie Green je bil zelo jezen zaradi katastrofalnega pristopa. Gostje so zadeli le tri mete iz igre v uvodnih 12 minutah. McCollum je drugo četrtino odprl s trojko in Pelikani so se razigrali. Williamson je nanizal nekaj lahkih košev. New Orleans je z delnim izidom 19:2 hitro zrežiral preobrat in že po treh minutah druge četrtine prevzel vodstvo (35:36). Hardaway je v prvem polčasu dosegel kar 24 točk, petkrat je zadel izza črte in ni dopustil, da bi si gostje priigrali prednost. Na odmor sta ekipi odšli izenačeni (59:59).

Strelska suša New Orleansa sredi zadnje četrtine
V zaključku tretje četrtine so si Pelikani zagotovili sedem točk naskoka (92:99), sedem minut pred koncem so po košu McColluma še ohranili naskok (104:111), nato pa skoraj štiri minute niso dosegli niti točke. Hardaway je zadel dve trojki zapored, nato pa je podal še do Granta Williamsa, ki je poskrbel za vodstvo Dallasa s 115:111 tri minute in pol pred koncem.

Zion Williamson je razočaran zapuščal American Airlines Center. Foto: AP

Williamson zgrešil prosti met za izenačenje
Minuto in pol pred koncem je Green s trojko povišal na 121:115, a sta nato Williamson in Ingram poskrbela za napete zadnje sekunde. Williams ni bil natančen izza črte in Pelikani so imeli 19 sekund pred koncem priložnost za izenačenje ali celo vodstvo. Williamson je zadel le en prosti met. Znižal je na 121:120, nato pa je Irving zadel oba prosta meta. Gostje niso imeli več minute odmora, zato je moral Ingram poskusiti s težkega položaja za tri točke. Ni bil natančen, Maxi Kleber pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago Mavericksov.

Kidd načrtoval osebno napako nad Williamsonom
"Načrtoval sem, da bomo naredili osebno napako nad Williamsonom. Maxi Kleber je naredil osebno napako dovolj hitro. Če bi zadel oba prosta meta, bi nam še vedno ostalo 15 sekund za zadnjo akcijo tekme. Če bi zgrešil drugi prosti met, pa bi morali dobiti skok. Končnico smo odigrali odlično, tudi v obrambi smo bili zelo dobri," je na novinarski konferenci povedal trener Kidd.

"Hardaway je bil izjemen, zadel je nekaj ključnih metov za tri točke. Irving je igral konstantno dobro. Na zadnjih tekmah je bil pravi vodja ekipe. Dobili smo pet od sedmih tekem na domačem parketu, čeprav smo imeli veliko poškodb," je dodal Kidd.

Dallas bo naslednjo tekmo igral v noči s srede na četrtek, ko bo gostoval v Los Angelesu pri Lakersih.

Toronto znova nemočen proti Bostonu
Toronto je izgubil proti Bostonu s 96:105. Najboljša ekipa lige je že osmič zapored ugnala Raptorse. Jrue Holiday in Derrick White sta prispevala po 22 točk, Jayson Tatum je zbral 19 točk in 14 skokov, Jaylen Brown pa je počival zaradi poškodbe desnega kolena.

Toronto je zadel le štiri trojke iz 32 poskusov, Celticsi pa so bili 16-krat natančni izza črte. White je zadel pet trojk, Holiday pa štiri.

Draymond Green je izpustil 16 tekem zaradi kazni, ki mu jo je naložila disciplinska komisija Lige NBA. Bojevniki so ga zelo pogrešali, padli so na 12. mesto na Zahodu in čaka jih velik test v drugi polovici rednega dela sezone. Foto: AP

Poraz Bojevnikov ob vrnitvi Greena
Memphis je premagal Golden State s 116:109 v obračunu ekip, ki močno zaostajata za pričakovanji v letošnji sezoni.

Draymond Green se je vrnil na parket po kazni, ki jo je dobil 12. decembra, ko je udaril centra Phoenixa Jusufa Nurkića v obraz. Tokrat je začel na klopi, igral je 23 minut in dosegel 7 točk.
Grizliji so zadnjo četrtino dobili z 31:21. Vince Williams jr. je dosegel 24 točk. Najboljši strelec tekme je bil Stephen Curry, ki je prispeval 26 točk, zadel je tri trojke iz devetih poskusov.

Memphis je zadel 32 od 40 prostih metov, Bojevniki pa 9 od 10. Gostitelji so zadeli 20 trojk, Golden State pa le 10.

Lakersi pokazali pravi obraz proti močni Oklahomi
Na zadnji tekmi prazničnega dne v ZDA so LA Lakersi premagali Oklahomo s 112:105. Jezerniki so doživeli številne nepričakovane poraze v zadnjem mesecu, potem ko so v Las Vegasu osvojili pokalno tekmovanje. Tokrat so navdušili navijače v razprodani Crypto.com Areni.

Odločilno prednost so si priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 34:26. Sredi zadnje četrtine so s sedmimi zaporednimi točkami povedli s 104:91 po polaganju LeBrona Jamesa štiri minute in pol pred koncem. Oklahomi se ni uspelo več nevarno približati.

Anthony Davis je navdušil. Odlično je zaprl raketo in preprečil lahke koše Oklahome. V napadu sta z Jamesom sijajno sodelovala. Foto: AP

Ko je Anthony Davis v pravi formi, je težko premagati Lakerse. Tokrat je zbral 27 točk in 15 skokov. Najstarejši igralec lige James je dosegel 25 točk. Po polovici sezone imajo Jezerniki 20 zmag in 21 porazov in so šele na 10. mestu Zahoda.

Jalen Williams je bil najboljši strelec gostov s 25 točkami, Shai Gilgeous Alexander je imel slab strelski večer (9/19 iz igre, 1/6 za tri). Oklahoma s 27 zmagami ostaja na drugem mestu Zahoda.

Ham: Imamo dovolj dobro ekipo, da se prebijemo daleč v končnici
"Zelo sem zadovoljen z obrambo. V drugem polčasu smo končno prikazali pravo igro. Veliko sem poslušal o menjavah igralcev v zadnjih tednih. Imamo dovolj dobro ekipo, da se prebijemo daleč v končnici. To smo dokazali že lani. Ko bomo imeli na voljo celoten kader, bomo igrali še precej bolje," je bil optimističen trener Darvin Ham.

To je bil praznični dan v Ligi NBA. Martin Luther King, ameriški baptistični duhovnik in borec za državljanske pravice, se je rodil 15. januarja 1929. V spomin zgodovine temnopoltih v ZDA nato ves mesec zaznamujejo številni dogodki.

Tekme 15. januarja:
DALLAS – NEW ORLEANS
125:120 (33:17, 26:42, 33:40, 33:21)
Irving 42 (13/28 iz igre, 3/9 za tri, prosti meti 13/15), 7 skokov in 7 podaj, Hardaway 41 (11/23 iz igre, 9/15 za tri, prosti meti 10/10), Green 13 (3/5 za tri), Williams 7, Lively 6 in 12 skokov, Hardy 5, Kleber in Powell po 4, Lawson 3, Dončić ni igral; Williamson 30 (12/17 iz igre), McCollum 23 (9/17 iz igre, 3/7 za tri), Nance in Murphy po 14, Ingram 12 (3/14 iz igre, 0/4 za tri), Jones 10, Hawkins 9, Valančiunas 6, Daniels 2.

PHILADELPHIA – HOUSTON 124:115
Embiid 41 (12/21 iz igre, 1/5 za tri, prosti meti 16/17) in 10 skokov, Maxey 27 (6/10 za tri), Beverley 11, Harris 10; Ja. Green 20 (7/16 iz igre, 1/7 za tri), Sengun 19 in 9 skokov, Brooks 18.

NEW YORK – ORLANDO 94:98
McBride 20 (8/17 iz igre, 4/10 za tri), Anunoby 17 (3/4 za tri), DiVincenzo in Randle (5/18 iz igre, 2/8 za tri), Brunson ni igral; Banchero 20 (9/19 iz igre), Carter 17, Anthony in Okeke po 15.

WASHINGTON – DETROIT 117:129
Jones 22 (4/10 za tri), Kuzma 21 (7/21 iz igre, 3/9 za tri), Poole 16 (6/14 iz igre, 2/7 za tri), Avdija 12; Burks 34 (11/17 iz igre, 8/12 za tri), Ivey 24 (9/18 iz igre), Duren 20 (8/8 iz igre) in 19 skokov, Stewart 16.

ATLANTA – SAN ANTONIO 109:99
Young 33 (11/22 iz igre, 6/11 za tri) in 10 podaj, Capela in Johnson po 11, Murray (13 skokov) in Bey po 10; Sochan 23 (8/15 iz igre), Wembanyama 17 (8/12 iz igre) in 10 skokov, Champagnie 15 (5/8 za tri).

MEMPHIS – GOLDEN STATE 116:107
Williams 24 (6/11 iz igre, 3/6 za tri), Jackson 23 (5/8 za tri), Jackson jr. 18 (4/20 iz igre, 3/14 za tri); Curry 26 (11/20 iz igre, 3/9 za tri), Kuminga 20 (9/18 iz igre) in 11 skokov, Wiggins 13, Šarić 13 ... Thompson 9 (1/4 za tri), Green 7 (2/4 iz igre, 1/1 za tri) in 7 skokov v 23 minutah.

CLEVELAND – CHICAGO 109:91
Mitchell 34 (11/21 iz igre, 4/10 za tri), LeVert 16 (4/10 za tri), Merrill 15 (4/6 za tri); White 18 (5/15 iz igre), Vučević 17 (8/19 iz igre, 1/7 za tri in 10 skokov) in LaVine (3/6 za tri) po 17.

BROOKLYN – MIAMI * 95:96
Bridges 26 (10/24 iz igre, 2/10 za tri) in 9 skokov, Thomas 23 (7/20 iz igre, 2/10 za tri), O'Neale 15 (5/10 za tri); Butler 31 (8/12 iz igre, prosti meti 15/16), Herro 29 (11/22 iz igre, 4/11 za tri) in 11 skokov, Adebayo 11 (5/17 iz igre) in 20 skokov.