Murray: Olimpijski finale eden najtežjih dvobojev v karieri

Tenis Murray: Olimpijski finale eden najtežjih dvobojev v karieri

Andy Murray je zaokrožil sanjski dan za Veliko Britanijo v Riu. Vsi so pričakovali ponovitev zlate sobote iz Londona, nedelja pa je bila res neverjetna s petimi zlatimi odličji.

Murray po štiriurnem maratonu ubranil olimpijski naslov

Tenis Murray po štiriurnem maratonu ubranil olimpijski naslov

14.8.2016

Andy Murray je postal prvi teniški igralec, ki je ubranil olimpijski naslov. V izjemnem finalu je po štirih urah premagal Juana Martina del Potra s 7:5, 4:6, 6:2 in 7:5.

Del Potro izločil maratonca Nadala; senzacija Puigove

Tenis Del Potro izločil maratonca Nadala; senzacija Puigove

13.8.2016

Juan Martin Del Potro je v najrazburljivejšem letošnjem teniškem dvoboju s 5:7, 6:4, 7:6 premagal Rafaela Nadala in se bo v nedeljo za zlato olimpijsko medaljo pomeril z Andyjem Murrayjem.

Nadal že izpolnil prvi cilj - z Lopezom zlata med dvojicami

Tenis Nadal že izpolnil prvi cilj - z Lopezom zlata med dvojicami

12.8.2016

Rafael Nadal in Marc Lopez sta dobila olimpijski turnir med moškimi dvojicami. V finalu sta bila Španca boljša od romunske naveze Florin Mergea/Horia Tecau s 6:2, 3:6 in 6:4.

Murray se je izvlekel po 0:3 v odločilnem nizu, Nadal v finalu dvojic

Tenis Murray se je izvlekel po 0:3 v odločilnem nizu, Nadal v finalu dvojic

11.8.2016

Branilec naslova Andy Murray je bil v osmini finala olimpijskega teniškega turnirja v hudih škripcih, vendar se je izmazal in izločil Fabia Fogninija s 6:1, 2:6 in 6:3.

Nova senzacija na olimpijskem turnirju - Svitolina šokirala Sereno

Tenis Nova senzacija na olimpijskem turnirju - Svitolina šokirala Sereno

10.8.2016

Elina Svitolina je pripravila veliko presenečenje na olimpijskem teniškem turnirju. Ukrajinka je v osmini finala izločila branilko naslova Sereno Williams s 6:4 in 6:3.

Tenis "DelPo" preslišal žvižge brazilskih navijačev in se prebil v osmino finala

9.8.2016

Juan Martin del Potro, ki je v prvem krogu izločil najboljšega tenisača sveta Novaka Đokovića, nadaljuje odlične predstave na olimpijskem turnirju v Riu de Janeiru.

Konec sanj o olimpijskem zlatu za Đokovića - velika zmaga del Potra

Tenis Konec sanj o olimpijskem zlatu za Đokovića - velika zmaga del Potra

7.8.2016

Juan Martin del Potro, ki je po številnih poškodbah padel na 145. mesto na lestvici ATP, se je vrnil na veliko sceno.

Čilić zanesljivo izločil Dimitrova, izpadli Radwanska in V. Williams

Tenis Čilić zanesljivo izločil Dimitrova, izpadli Radwanska in V. Williams

7.8.2016

Prvi dan olimpijskega teniškega turnirja je Marin Čilić s 6:1 in 6:4 premagal Grigorja Dimitrova. Polona Hercog, Novak Đoković in Andy Murray bodo v akciji v nedeljo.

Slovenske judoiste čakajo visoke ovire

OI 2016 Slovenske judoiste čakajo visoke ovire

5.8.2016

Svoje nasprotnike na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru so dobili slovenski judoisti. Najtežje delo čaka Adriana Gomboca in Roka Drakšiča.

Ponovitev boja za bron iz Londona - Đokovića čaka Del Potro

OI 2016 Ponovitev boja za bron iz Londona - Đokovića čaka Del Potro

4.8.2016

V soboto se v teniškem središču v Riu de Janeiru začenja olimpijski turnir. Žreb je določil, da se bo v 1. krogu Novak Đoković srečal s Juanom Martinom del Potrom.

Nadal na olimpijskem turnirju na treh frontah

Tenis Nadal na olimpijskem turnirju na treh frontah

3.8.2016

Čeprav je bil nastop Rafaela Nadala na olimpijskem teniškem turnirju vprašljiv, se je Španec odločil, da bo v Riu zaigral v vseh treh konkurencah.

Brez Ria že pet tenisačev iz najboljše deseterice ATP-lestvice

Tenis Brez Ria že pet tenisačev iz najboljše deseterice ATP-lestvice

2.8.2016

Po švicarskem teniškem zvezdniku Rogerju Federerju je nastop na olimpijskih igrah v Riu odpovedal tudi njegov rojak Stan Wawrinka. 31-letni Wawrinka ima hude težave s hrbtom.

Nadal v Riu, a je njegov nastop še vedno vprašljiv

Tenis Nadal v Riu, a je njegov nastop še vedno vprašljiv

1.8.2016

Rafael Nadal je prišel v Brazilijo, vendar je priznal, da še ne ve, ali bo lahko nastopil na teniškem olimpijskem turnirju.

Hercogova na povabilo mednarodne zveze 60. slovenska olimpijka

Tenis Hercogova na povabilo mednarodne zveze 60. slovenska olimpijka

31.7.2016

Iz Mednarodne teniške zveze (ITF) je na slovensko zvezo prišla vesela novica za slovenski tenis. Zveza je najboljšo slovensko igralko Polono Hercog uvrstila v glavni žreb olimpijskega turnirja.

Benciceva zaradi poškodbe odpovedala olimpijski nastop

Tenis Benciceva zaradi poškodbe odpovedala olimpijski nastop

28.7.2016

16. igralka sveta Belinda Bencic je sporočila, da zaradi težav z levim gležnjem odpoveduje nastop na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru.

Federerjeve sanje o zlatu so se razblinile že pred začetkom OI

Tenis Federerjeve sanje o zlatu so se razblinile že pred začetkom OI

26.7.2016

Roger Federer je odpovedal nastop na olimpijskih igrah v Riu, saj ni dovolj dobro okreval po februarski operaciji levega kolena. Sporočil je, da v tej sezoni ne bo več igral.

Na seznamu izključenih še pet kajakašev, dva peterobojca in 20 veslačev

OI 2016 Na seznamu izključenih še pet kajakašev, dva peterobojca in 20 veslačev

26.7.2016

Potem ko MOK Rusiji ni v celoti prepovedal nastopa na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru, je odločitev o prepovedih padla na posamezne mednarodne športne zveze.

Po Halepovi in Raoniću nastop v Riu odpovedal še Berdych

Tenis Po Halepovi in Raoniću nastop v Riu odpovedal še Berdych

17.7.2016

Češki teniški igralec Tomaš Berdych, polfinalist letošnjega Wimbledona, se je odločil, da bo izpustil olimpijski turnir v Riu de Janeiru. Razlog? Virus Zika.

Teniški turnir na olimpijskih igrah brez Slovencev

Tenis Teniški turnir na olimpijskih igrah brez Slovencev

4.7.2016

Dober mesec pred začetkom olimpijskih iger v Riu de Janeiru je dokončno jasno, da Slovenija ne bo imela zastopnikov na teniškem turnirju.