Darko Đurić je lahko vzor vsem. Rodil se je brez nog in ene roke, odrekli so se mu še starši, a je svojo izjemno voljo usmeril v šport. Na paraolimpijskih igrah je postal svetovni rekorder.

Paraolimpijci z zamudo in težavami na letališču

Paraolimpijske igre 2012 Paraolimpijci z zamudo in težavami na letališču

10.9.2012

Slovenska paraolimpijska reprezentanca se je vrnila v domovino. Prvo ime londonske odprave je bil tokrat strelec Franček Gorazd Tiršek, dobitnik srebrne medalje.

Slovenski paraolimpijci z doseženim v Londonu zadovoljni

Paraolimpijske igre 2012 Slovenski paraolimpijci z doseženim v Londonu zadovoljni

9.9.2012

Slovenski paraolimpijci tudi v Londonu niso razočarali in se z letošnjih iger vračajo s srebrnim odličjem in še nekaj vrhunskimi rezultati. Kot zadnji je v še enem finalu s četrtim mestom zablestel ...

Pistorius londonske nastope vendarle sklenil še z enim zlatom

Paraolimpijske igre 2012 Pistorius londonske nastope vendarle sklenil še z enim zlatom

9.9.2012

Poletni športni spektakel v Londonu se bo nocoj z zaključkom 16. paraolimpijskih iger tudi uradno končal. Slovenske nastope je že v soboto sklenil plavalec Darko Đurić.

Đurić ostal brez odličja - četrti v svoji paradni disciplini

Paraolimpijske igre 2012 Đurić ostal brez odličja - četrti v svoji paradni disciplini

8.9.2012

Slovenski nastopi na paraolimpijskih igrah so danes dobili svoj epilog, plavalec Darko Đurić je v finalu svoje najmočnejše discipline - 200 m prosto - zasedel četrto mesto.

Brez obeh nog in brez leve roke do svetovnega rekorda

Paraolimpijske igre 2012 Brez obeh nog in brez leve roke do svetovnega rekorda

7.9.2012

Plavalec Darko Đurić, fant z neverjetno življenjsko zgodbo, je na paraolimpijskih igrah v Londonu osvojil 5. mesto na 50 m delfin v kategoriji S5. S časom 40,48 pa je še drugič v enem dnevu popravil ...

Flere priznava, da ni mogel med dobitnike medalj

Paraolimpijske igre 2012 Flere priznava, da ni mogel med dobitnike medalj

6.9.2012

Jože Flere je v zadnjem slovenskem atletskem nastopu na paraolimpijskih igrah v Londonu ostal brez medalje in brez rekorda. Osvojil je 5. mesto v metu diska.

POI: Zanardi po izgubi nog ni izgubil volje in je postal prvak

Paraolimpijske igre 2012 POI: Zanardi po izgubi nog ni izgubil volje in je postal prvak

5.9.2012

Nekdanji dirkač formule 1 Alessandro Zanardi, ki je pred 11 leti ostal brez nog, je na paraolimpijskih igrah v Londonu osvojil naslov prvaka v kolesarjenju z rokami.

POI v Londonu: Đurić v finalu na 100 m prosto peti

Paraolimpijske igre 2012 POI v Londonu: Đurić v finalu na 100 m prosto peti

5.9.2012

Plavalec Darko Đurić je na paraolimpijskih igrah v Londonu na 100 metrov prosto v kategoriji 4 zasedel peto mesto.

POI: Plank z izidom sezone do 4. mesta v kopju

Paraolimpijske igre 2012 POI: Plank z izidom sezone do 4. mesta v kopju

4.9.2012

Na paraolimpijskih igrah v Londonu se je dan začel z 31. mestom strelca Franca Pinterja, nadaljeval pa z odličnim 4. mestom Henrika Planka v metu kopja.

Odbojkarice brez možnosti proti branilkam naslova

Paraolimpijske igre 2012 Odbojkarice brez možnosti proti branilkam naslova

3.9.2012

Slovenska ekipa v odbojki sede je na paraolimpijskih igrah na tretji tekmi doživela tretji poraz. Po porazu s Kitajsko 3:0 (12, 15, 16) čaka Slovenke boj za mesta od pet do osem.

Opravičilo Pistoriusa, ki ni znal prenesti poraza

Paraolimpijske igre 2012 Opravičilo Pistoriusa, ki ni znal prenesti poraza

3.9.2012

Južnoafriški atlet Oscar Pistorius, ki je na paraolimpijskih igrah ostal brez prvega načrtovanega zlata, se je že opravičil za izjave po teku na 200 m, v katerem ga je premagal Brazilec Alan Oliveira.

POI: Pistorius že navdušil London s svetovnim rekordom

Paraolimpijske igre 2012 POI: Pistorius že navdušil London s svetovnim rekordom

2.9.2012

Prvo ime 14. paraolimpijskih iger v Londonu je dobro znano: Oscar Pistorius. "Blade runner" je v polfinalu teka na 200 m postavil nov svetovni rekord s časom 21,30.

POI: Strelec Tiršek s srebrom osvojil prvo medaljo v Londonu

Paraolimpijske igre 2012 POI: Strelec Tiršek s srebrom osvojil prvo medaljo v Londonu

2.9.2012

Strelci so poskrbeli za prvo paraolimpijsko medaljo Slovenije v Londonu. Franček Gorazd Tiršek je pristreljal srebro, ki je hkrati tudi jubilejna 50. slovenska paraolimpijska medalja.

POI: Strelec Pavlin po vodstvu le 0,3 kroga za medaljo

Paraolimpijske igre 2012 POI: Strelec Pavlin po vodstvu le 0,3 kroga za medaljo

1.9.2012

Slovenski športniki invalidi imajo po zgoščenem petku tudi danes podobno naporen dan v Londonu. Nastopi jih čakajo v strelstvu, namiznem tenisu, atletiki in odbojki sede.

Plavalec Đurić šesti, atlet Plank sedmi, strelec Pinter osmi

Paraolimpijske igre 2012 Plavalec Đurić šesti, atlet Plank sedmi, strelec Pinter osmi

31.8.2012

Plavalec Darko Đurić je na paraolimpijskih igrah v Londonu osvojil 6. mesto na 50 m prosto, strelec Franc Pinter pa je bil osmi v streljanju z zračno puško v stoječem položaju.

Pintarjeva po ogorčenem boju čez prvo oviro, Dolinarjeva izpadla

Paraolimpijske igre 2012 Pintarjeva po ogorčenem boju čez prvo oviro, Dolinarjeva izpadla

30.8.2012

Namiznoteniška igralka Mateja Pintar je uspešno odprla slovenske nastope na paraolimpijskih igrah v Londonu.

Paraolimpijske igre 2012 Foto: Igre odprte, Mateja Pintar dovolj zgodaj v posteljo

29.8.2012

London bo naslednjih 14 dni središče sveta za športnike invalide. Od slovenskih športnikov bo prva nastopila Mateja Pintar.

Drevi odprtje največjega tekmovanja za športnike invalide

Paraolimpijske igre 2012 Drevi odprtje največjega tekmovanja za športnike invalide