Alessandro Zanardi leta 2001 v hudi nesreči izgubil obe nogi. Danes je postal paraolimpijski prvak. Foto: Reuters

Zavedal sem se, da me sreča, če bom sledil cilju, čaka za ovinkom. Ko si enkrat star 40 let, se veseliš vsakega dne posebej. To je bila zares pravljična avantura s srečnim koncem.

45-letni Zanardi je leta 2001 na dirki serije Cart na Lausitzringu v Nemčiji skoraj umrl.

Usoda mu ni vzela volje do športa
Usoda, ki se je tako kruto poigrala z Zanardijem, pa mu ni vzela volje do športa. Nekdanji dirkač Williamsa in Lotusa v formuli 1 je najprej s protezami dirkal v prvenstvih turnih avtomobilov, leta 2007 pa je sedel na tricikel za kolesarjenje z rokami in se letos v Londonu veselil velikega uspeha.

Dirko, ki je bila dolga 16 kilometrov, je Italijan premagal s časom 24:50,22, s prednostjo 27 sekund je premagal drugouvrščenega Nemca Norberta Mosandla, tretji pa je bil Američan Oscar Sanchez (+0:45).

Pravljična avantura s srečnim koncem
"Občutek je neverjeten. Sem zelo, zelo srečen, ker sem dosegel tak rezultat. Pred tremi leti sem pri 42 letih nehal tekmovati z motorji. Neumno bi bilo, da bi se popolnoma poslovil od športa. Moral sem si postaviti cilj in ga doseči. Zavedal sem se, da me sreča, če bom sledil cilju, čaka za ovinkom. Ko si enkrat star 40 let, se veseliš vsakega dne posebej. To je bila zares pravljična avantura s srečnim koncem," je bil zadovoljen Zanardi.