Razlike med kajakaši so bile izjemno majhne, med prvimi 30 je bilo le 2,71 sekunde razlike. Le pet tekmovalcev se je v polfinale uvrstilo z eno napako, vsi preostali so progo izpeljali brez kazenskih pribitkov. Foto: Ervin Čurlič

Kajakaši, ki so blesteli že prejšnji konec tedna na tekmi svetovnega pokala na domači progi v Tacnu, ko sta Peter Kauzer in Jure Meglič dosegla dvojno zmago, so uspešno opravili kvalifikacije. Mladi Simon Brus je dosegel celo najhitrejši čas, tretji pa je bil najboljši slovenski kajakaš v zadnji letih Kauzer. Meglič je kvalifikacije končal na 15. mestu, Dejan Kralj pa je bil 27.
Kanuisti ostali brez finalnih nastopov
Razočarali so kanuisti, saj se nobenemu ni uspelo uvrstiti med deseterico finalistov. Najboljši je bil znova Benjamin Savšek, ki je končal tekmovanje na 12. mestu. V polfinalu sta veslala še Simon Hočevar (17.) in Jure Lenarčič (23.). Anže Berčič in Blaž Cof sta obstala že v kvalifikacijah. Najhitrejši v polfinalu je bil Francoz Denis Gargaut Chanut.
V konkurenci kanuistk je polfinale dobila Avstralka Jessica Fox. Slovenke ne tekmujejo v tej disciplini. V soboto kvalifikacije čakajo še kanuistične dvojce in kajakašice. Polfinala in finala bosta v nedeljo.