SP v vodnih športih 2007 - Arhiv

Plavalci položili temelj za Peking

SP v vodnih športih 2007 Plavalci položili temelj za Peking

3.4.2007

Vodstvo Plavalne zveze Slovenije je zadovoljno z nastopi na SP-ju, saj so se vsi plavalci v Melbournu uvrstili vsaj enkrat med 16.

Phelps do rekordnega sedmega zlata

SP v vodnih športih 2007 Phelps do rekordnega sedmega zlata

1.4.2007

Odločni 21-letnik iz Baltimorja je postavil nove mejnike v plavalni zgodovini! Michael Phelps je z rekordom na 400 m mešano osvojil še sedmo zlato.

Thorpe žaluje nad izgubo imena

SP v vodnih športih 2007 Thorpe žaluje nad izgubo imena

1.4.2007

Avstralski plavalec Ian Thorpe je v prvih odzivih na dopinške obtožbe potožil, da je njegovo ime nepovratno oblateno.

Hrvati na vaterpolskem vrhu sveta

SP v vodnih športih 2007 Hrvati na vaterpolskem vrhu sveta

1.4.2007

Prvi favoriti vaterpolskega turnirja Madžari so se opekli s Hrvati, ki jim je Pavo Marković v podaljšku prinesel prvi naslov prvakov.

Klinarjeva zaključila s 13. mestom

SP v vodnih športih 2007 Klinarjeva zaključila s 13. mestom

1.4.2007

Anja Klinar je zadnji dan SP-ja na 400 metrov mešano zasedla 13. mesto s časom 4:49,64 in s tem končala slovenske nastope v Melbournu.

Kruti konec Phelpsovih sanj o osmih naslovih

SP v vodnih športih 2007 Kruti konec Phelpsovih sanj o osmih naslovih

1.4.2007

Ian Crocker je ob tretji predaji prehitro skočil v bazen in sanj o rekordni osmi zlati medalji Michaela Phelpsa je bilo konec. "Tako se to zgodi v plavanju,"

Phelpsu nasmeh boginje sreče

SP v vodnih športih 2007 Phelpsu nasmeh boginje sreče

31.3.2007

Michael Phelps je na 100 m delfin vseskozi zaostajal za Ianom Crockerjem. Ko je že kazalo, da bo premagan, se je čudežno prižgala številka 1.

V dopinški škandal vpleten tudi Thorpe

SP v vodnih športih 2007 V dopinški škandal vpleten tudi Thorpe

31.3.2007

Svetu športa grozi nova dopinška afera. V srediču obtožb se je znašel najboljši plavalec zadnjih let, zdaj že upokojeni Avstralec Ian Thorpe.

Melbourne druga pesem kot Montreal

SP v vodnih športih 2007 Melbourne druga pesem kot Montreal

31.3.2007

Luka Turk je na plavalnem SP-ju v Melbournu izboljšal državni rekord na 1.500 metrov prosto, vendar čas ni zadostoval za uvrstitev v finale.

Lochte prekinil vladavino Peirsola

SP v vodnih športih 2007 Lochte prekinil vladavino Peirsola

30.3.2007

Šesti dan bazenskih plavalnih tekmovanj na SP-ju v Melbournu je postregel še z 2 rekordoma, s čimer se je številka povzpela na 12.

Hrvaški vaterpolisti nadigrali Srbe

SP v vodnih športih 2007 Hrvaški vaterpolisti nadigrali Srbe

30.3.2007

Vaterpolisti Hrvaške so po večletnih frustracijah končno premagali večne tekmece Srbe (10:7) in se uvrstili v finale svetovnega prvenstva v Melbournu.

Konkurenti premočni za Mankoča

SP v vodnih športih 2007 Konkurenti premočni za Mankoča

30.3.2007

Petru Mankoču se v svoji paradni disciplini, 100 delfin, kljub dobremu času ni uspelo uvrstiti v finale SP-ja. V polfinalu je obstal tudi Jernej Godec.

Phelps izpolnil polovico načrta

SP v vodnih športih 2007 Phelps izpolnil polovico načrta

29.3.2007

Michael Phelps je v Rod Laver Areni postavil že tretji svetovni rekord in osvojil četrto zlato medaljo. Brez konkurence je bil tudi na 200 mešano.

Saro pobralo po silovitem začetku

SP v vodnih športih 2007 Saro pobralo po silovitem začetku

29.3.2007

Sara Isakovič je bila v finalu SP-ja na 200 m delfin do polovice proge še na mestih za medaljo, nato pa je popustila in bila 7.

Oče in hči razčistila nesporazum

SP v vodnih športih 2007 Oče in hči razčistila nesporazum

29.3.2007

Incident na plavalnem SP-ju v Melbournu, ko je oče fizično napadel svojo varovanko in hčerko, je dobil srečen epilog.

SP v vodnih športih 2007 Video: Oče napadel hčer plavalko

28.3.2007

Mihail Zubkov se je na plavalnem svetovnem prvenstvu znesel nad svojo varovanko in hčerko Katerino Zubkovo. Pretep so posnele TV-kamere.

Organizatorje že boli glava

SP v vodnih športih 2007 Organizatorje že boli glava

28.3.2007

V polfinalu vaterpolskega turnirja na SP-ju v Melbournu se bo Madžarska pomerila s Španijo, Srbija pa s Hrvaško. Vroče bo tako v bazenu kot na tribunah.

Svetovni rekordi kar dežujejo

SP v vodnih športih 2007 Svetovni rekordi kar dežujejo

28.3.2007

Zastrašujočo formo je Michael Phelps pokazal tudi na 200 metrov delfin, kjer je svetovni rekord izboljšal skoraj za 2 sekundi. Padla pa sta še dva.

Sara v krogu kandidatk za medaljo

SP v vodnih športih 2007 Sara v krogu kandidatk za medaljo

28.3.2007

Sara Isakovič se je uvrstila v finale SP-ja v svoji paradni disciplini 200 metrov delfin in bo v širšem krogu za eno izmed kolajn.

SP v vodnih športih 2007 Video: V zadnji sekundi gol s sredine

27.3.2007

Tekma med vaterpolisti Italije in Avstralije na svetovnem prvenstvu v Melbournu je postregla s spektakularnim zaključkom in italijansko zmago z 12:11.