V finale se je s petim časom kvalifikacij uvrstil tudi štirikratni zaporedni prvak na 1.500 m prosto Grant Hackett, ki je zaradi slabe forme razmišljal o odpovedi. Foto: EPA

Radovljičan je z izidom 15:07,83 zasedel končno 12. mesto. Svoj prejšnji rekord je popravil za 1,53 sekunde. Pred dvema letoma v Montrealu je bilo za nastop v finalu treba plavati 15:12,62, kar bi tokrat pomenilo le 18. mesto. Turk bi bil s tem dosežkom v Montrealu v predtekmovanju 5.

Morda ne 15:02, a vedel sem, da bo treba glede na prijave plavati zelo hitro. Svoje sta potem opravila Američan Erik Vendt in Avstralec Grant Hackett, ki sta se v peti skupini spustila pod 15 minut, in jasno je bilo, da bodo pospešili tudi vsi ostali. Za primerjavo izidov naj povem, da sem bil v Montrealu s 15:30 17., danes pa to ne bi zadostovalo za uvrstitev med 30 najboljših."

"Izpolnil sem olimpijsko normo A in moj cilj tukaj je opravljen. Nastopil sem trikrat in dosegel tri osebne rekorde," je bil s svojim izkupičkom zadovoljen Turk, ki napoveduje, da se bo prihodnje leto na olimpijskih igrah v Pekingu spustil pod 15 minut.