Rodrygo je odločil tekmo na stadionu Santiago Bernabeu. Foto: EPA

Real, ki na zadnjih tekmah ne blesti, je zmago dosegel v 89. minuti, ko je bil z roba kazenskega prostora natančen Rodrygo.

Kraljevi klub je povedel po pol ure igre. Karim Benzema si je izmenjal dvojno podajo s Fedejem Valverdejem, nato pa preigral vratarja gostov Stoleja Dimitrievskega in potisnil žogo v prazno mrežo.

V drugem polčasu so se gostitelji zadovoljili z minimalnim vodstvom. Kazen je prišla v 84. minuti, ko je izenačil Raul De Tomas. Aurelien Tchouameni je zakril pogled Thibautu Courtoisu, ki mu ni uspelo pravočasno posredovati.

Robert Lewandowski je najboljši strelec španskega prvenstva s 23 zadetki. Foto: EPA

Valladolid do velikih treh točk v boju za obstanek
Valladolid je v boju za obstanek osvojil velike tri točke proti Barceloni (3:1). Katalonci so si zabili avtogol že v 2. minuti, ko je Andreas Christensen z glavo poslal žogo v lastno mrežo. V 22. minuti je Cyle Larin povišal na 2:0, potem ko je Eric Garcia v kazenskem prostoru podrl Erica Plato.

Gostitelji so izpeljali protinapad v 73. minuti, ki ga je učinkovito zaključil Plata. Častni zadetek za prvake je dosegel Robert Lewandowski z levo nogo po podaji Frenkieja de Jonga šest minut pred koncem. Poljak je najboljši strelec španskega prvenstva s 23 zadetki. V Münchnu ga zelo pogrešajo, brez njega bo zelo verjetno vitrina prazna.

Jordi Alba se zelo verjetno seli v Savdsko Arabijo. Foto: EPA

Veteran Alba po 11 letih zapušča Camp Nou
Jordi Alba, ki je veljal za najboljšega asistenta Lionela Messija, bo po 11 letih ob koncu sezone zapustil Barcelono.

"Barcelona in Alba sta dosegla dogovor o prekinitvi pogodbe, ki je igralca povezovala s klubom do konca sezone 2023/24. Barcelona javno izraža svojo hvaležnost Jordiju Albi za profesionalizem, predanost ter vedno pozitiven in topel odnos, ki ga je vedno pokazal do vsega, kar sestavlja družino Barcelone," so zapisali pri španskih prvakih.

Alba se je Barceloni pridružil iz Valencie leta 2012 in s katalonskim velikanom med drugim osvojil šest naslovov španskega prvenstva in naslov Lige prvakov junija 2015 v Berlinu.

Španski mediji navajajo, da se bo Alba prostovoljno odrekel kar velikemu delu plače kot pomoč klubu, ki je v finančnih težavah. Šel je po stopinjah kapetana Sergia Busquetsa, ki bo prav tako poleti zapustil klub. Alba je za Barcelono odigral več kot 450 tekem, dosegel je 27 golov in prispeval 91 podaj.

S Španijo je osvojil tudi evropsko prvenstvo 2012, ko je bil eden izmed štirih nogometašev, ki so v finalu zadeli za zmago nad Italijo s 4:0.

Ena njegovih najboljših sezon je bila sezona 2014/15 pod vodstvom Luisa Enriqueja, ko je Barceloni pomagal osvojiti kar tri lovorike, špansko prvenstvo, pokal in naslov v Ligi prvakov.

Levega bočnega branilca povezujejo s selitvijo v Savdsko Arabijo, kamor naj bi se odpravil skupaj z Busquetsom in Messijem, ki naj bi poleti zapustil Paris SG.