193 cm visoki član Lemga Lasse Boesen je v prvem polčasu s topovskimi izstrelki zabil 6 golov, po odmoru pa niti enega več. Foto: Reuters
Miro Požun
Varovancem Mira Požuna veliko ni očitati. Izrazito slabo so odigrali le prvi polčas proti Poljski, medtem ko ostale tekme bolj ali manj po pričakovanjih. Foto: EPA
Lars Christiansen in Michael Knudsen
Veteran Lars Christiansen je bil z 8 zadetki prvi strelec tekme. Nezgrešljiv (4:4) je bil s črte sedmih metrov. Foto: Reuters
Aleš Pajovič in Bo Spellerberg
Aleš Pajovič je poskušal ustaviti Boja Spellerberga, ki je le enkrat zatresel slovensko mrežo. Foto: EPA
Danska naprej, Slovenija domov

Po 4:4 v 10. minuti so favorizirani Danci vseskozi vodili. "Živalsko" močni nasprotniki (Kasper Nielsen, Lars Jorgensen, Joachim Boldsen) v izjemno gibljivi obrambi 6-0 Slovencem niso pustili veliko prostora za strel. Na drugi strani sta mrežo Bena Lapajneta polnila Lars Christiansen (7) in Lasse Boesen (6), ki sta dosegla kar 13 od 15 golov v 1. polčasu.

Slovenci so se sicer pogumno borili in se približali le na gol (11:10; Pajovič v 24. minuti), a je nato končnica znova pripadla nasprotnikom. Michael Knudsen je izid polčasa (15:11) srečno postavil le dve sekundi pred sireno. Požunovi četi je sive lase povzročil tudi znova odlični Kasper Hvidt, ki je poleg nekaj "zicerjev" ustavil tudi dve sedemmetrovki.

Manj kot na -2 ni šlo
V nadaljevanju se je nadaljevala trda "šahovska partija". Žarek upanja za preobrat je posijal v 37. minuti, ko je Rok Praznik znižal na 17:15. Toda temu je sledil danski niz 3:0. "Sinjemodri" so se še približali na -3, vendar moči za senzacijo proti izjemno fizično pripravljenim severnjakom ni bilo. Slovenija je tako zasedla končno 10. mesto, namesto v Lillehammer, kjer bodo na sporedu zaključni boji, pa se Požunovi varovanci odpravljajo domov.

Požun: Kvaliteta je na strani Dancev
"Upirali smo se po svojih najboljših močeh. Parirali smo najboljši ekipi, ki je pometala z vsemi. Razlika v igralski kvaliteti je na strani Dancev. Hitri so in igrajo moderen rokomet," je tekmo ocenil selektor Požun.

Polfinale Danska - Nemčija, Hrvaška - Francija
Poleg Dancev so si napredovanje v polfinale priigrali še Hrvati, ki so remizirali z Norvežani (23:23). Mož odločitve je bil kdo drug kot Ivano Balić, ki je zabil 9 golov, tudi odločilnega, s katerim je Hrvate 15 sekund pred koncem popeljal v vodstvo s 23:22. V skupini II so zadnji vlak za polfinale ujeli svetovni prvaki Nemci, potem ko so v trdi tekmi strli neposredne tekmece Švede (31:29). Zadnji dve vozovnici za olimpijske kvalifikacije gresta v roke Norveške in Švedske, ki se bosta udarili za 5. mesto.