Slovenija si je hitro nabrala šest golov zaostanka, nato pa do polčasa ujela tekmece. David Špiler je po 29 minutah igre izenačil na 13. Foto: Reuters
Norvežanom sta bila na koncu sodnika naklonjena, toda Slovenija se ne bi smela izgovarjati, saj je imela pri vodstvu petih zadetkov priložnost, da z visoko prednostjo dočaka končnico. Foto: Reuters
Selektor Denič je tekmo v dvorani Millennium začel z udarno postavo: v vratih je bil Gorazd Škof, na krilnih položajih Luka Žvižej in Dragan Gajič, na šestmetrski črti Miha Žvižej, na zunanjih položajih pa David Špiler, Uroš Zorman in Jure Dolenec. Toda na prvi slovenski zadetek na 10. evropskem prvenstvu je bilo treba čakati kar deset minut. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Vozel
Slovenijo je spodbujalo veliko navijačev, ki so v prvem polčasu skandirali vratarju Gorazdu Škofu, saj se je izkazal s številnimi obrambami. V drugem delu tekme ni bil več tako zanesljiv. Pred začetkom zadnje minute ga je zaradi izključitve zamenjal Primož Prošt. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Vozel
Španija je premagala prve favorite prvenstva Francijo. Foto: Reuters
Za uvod tesen poraz z Norvežani

Kazalo je dobro, saj je Slovenija vodila z 21:16, toda tekmo je končala v podobnem slogu, kot jo je začela, ko si je privoščila zaostanek 6:0. Odlično je branil Ole Erevik, odločilni gol za vodstvo 28:26 pa je s sedemmetrovke dosegel Havard Tvedten. Zdaj se bo treba reševati proti Hrvaški in Islandiji, ki sta na papirju močnejši reprezentanci.

Škof razpoložen v prvem delu
Kar deset minut in 36 sekund je Slovenija potrebovala za svoj prvi zadetek, saj je delala številne napake v napadu, medtem ko je bila obramba 3-2-1 premalo agresivna. Norveška je povedla s 6:0, ko je s sedemmetrovke zadel Dragan Gajič. Po akciji Uroša Zormana je bil zaostanek šestih golov prepolovljen. Slovenija je po zaslugi obramb Gorazda Škofa vzpostavila ravnotežje, čeprav je imela težave na zunanjih položajih. Miha Žvižej si je v 19. minuti prislužil drugo izključitev. Peter Pucelj je znižal na 9:7, minuto pred polčasom pa je David Špiler izenačil na 13.
Pri izidu 21:16 se je ustavilo
Na začetku drugega dela je Slovenija, ki jo je v Vršcu spodbujalo okrog tisoč glasnih navijačev, unovčila prednost igralca več. Jure Dolenec je priboril prvo vodstvo, Luka Žvižej in David Špiler pa sta povišala na 17:14. "Vikingi" so ostali brez Johnnyja Jensena, ki je z grobo ustavil Zormana, imeli pa so tudi težave z gibljivo slovensko obrambo. Slovenski kapetan je v naslednjem napadu z vrhunskim prodorom zvišal na 18:14. V 39. minuti se je zdelo, da je Slovenija zlomila tekmece, saj je povedla z 21:16, toda sledilo je pet zaporednih zadetkov v Škofovi mreži.

Erevik ubranil vse, sodnika na strani Norveške
Krizo - igra je obstala, protinapadov ni bilo več - je končal Dragan Gajič, toda ne za dolgo. Norveška je prvič povedla v drugem polčasu (23:22) in si priigrala dva gola prednosti. Izjemno vlogo je odigral vratar Ole Erevik, ki je med drugim ubranil tudi sedemmetrovko Sebastijanu Skubetu, po kateri je ostalo 26:24. Dve minuti in pol pred koncem je Luka Žvižej zadel po protinapadu. Še so bile možnosti. V predzadnji minuti sta sodnika prekinila slovenski napad zaradi korakov Špilerja. Počasni posnetek je pokazal, da sta naredila usodno napako.

Denič: Zame je bila to naša zmaga
V zadnjo minuto je Slovenija vstopila brez Škofa, saj je bil izključen, češka sodnika pa sta tudi Luki Žvižeju pokazala rdeči karton. Christoffer Rambo je zadel za 27:25, Zorman pa znova vzbudil upanje s hitrim golom. Tekmo je z zadetkom s sedemmetrovke odločil Havard Tvedten. Časa je ostalo premalo, Zorman je lahko s svojim petim golom zgolj popravil svojo statistiko. "Osebno je bila zame to zmaga, čeprav tega rezultat ne kaže, toda kdor je videl tekmo, ve, za kaj gre," se je ob sporne sodniške odločitve obregnil selektor Denič. Poraz bo treba hitro pozabiti, v sredo bo nasproti stala močna Hrvaška.
Konec niza Francozov
Na uvodni tekmi v skupini C je v Novem Sadu Španija presenetila branilce naslova Francoze z 29:26. Francija je izgubila na velikih tekmovanjih prvič po treh letih - niz neporaženosti je trajal 20 tekem.