Dragan Adžić je praznoval 52. rojstni dan, vendar ni videl najboljše predstave svojih varovank in je prevzel odgovornost za poraz. Vseeno je Slovenija na SP-ju pustila spodbuden vtis, kar je lepa popotnica pred domačim evropskim prvenstvom novembra 2022. Foto: EPA

Dvoboj pravzaprav ni odločal o ničemer, šlo je za prestiž. Jovano Kovačević (šest golov iz sedmih strelov, od tega pet golov v prvem polčasu) so izbrali za najboljšo igralko tekme. V srbski izbrani vrsti, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Uroš Bregar, je bila sicer najučinkovitejša Jovana Stoijlković s sedmimi goli. Alja Varagić pet golov za Slovenijo, ki predvsem v obrambi ni bila najbolj zbrana.

Petra Kramar je v prvem polčasu dosegla štiri zadetke. Foto: EPA

Tjaša Stanko le za hip vrnila upanje
Slovenke so si že ob porazu s Poljsko zaprle vrata v četrtfinale, a so vseeno obljubljale, da bodo naredile vse, da prvenstvo končajo tako, kot so ga začele – z zmago. Vendar že začetek ni bil obetaven, nasprotnice so po nizu šestih golov hitro ušle na 2:7, ob slovenskem prehodu na obrambo 5-1 pa so začasno le sledile bolj izenačene minute. Tjaša Stanko je s svojim prvim zadetkom znižala na 8:10. A Srbija je znova pobegnila, ob polčasu je bilo 14:19.

Srbija vselej korak ali dva spredaj
Slovenija še na nobeni tekmi letošnjega SP-ja v prvem polčasu ni dobila toliko zadetkov. V napadu je bila s štirimi zadetki najbolj razpoložena Petra Kramar. Srbska zmaga v drugem polčasu ni bila nikoli ogrožena, saj so Slovenke naredile preveč napak. V 37. minuti je prednost dosegla sedem zadetkov (15:22), v 54. minuti pa osem (23:31).

Adžić prevzel odgovornost
"To je edina tekma, ki me na letošnjem turnirju v Španiji ni zadovoljila in v celoti prevzemam odgovornost za poraz. Podrobna analiza bo pokazala, kaj sem naredil narobe, a mi je zelo žal, da smo na takšen način končali tekmovanje," je povedal Adžić. Četrtfinale se bo začel v torek s prenosom na TV SLO 2 in MMC-ju.