Edin Džeko in soigralci so bili precej bolj zadovoljni po koncu tekme. Foto: Reuters

Vratar Milana Gianluigi Donnarumma je bil pozitiven na novi koronavirus, zato ga ni bilo v kadru in to se je zelo poznalo. Poleg 21-letnega čuvaja mreže so pozitivne vzorce oddali še njegov vrstnik, Norvežan Jens Petter Hauge, ter trije klubski delavci. Nihče od okuženih nima simptomov covida-19, vendar so v skladu s predpisi v hišni karanteni.

Džeko kaznoval veliko napako Tatarusanuja
Milančani so sanjsko odprli srečanje na praznem San Siru. Rafael Leao je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Ibrahimović potisnil žogo mimo vratarja Antonia Miranteja v mrežo.

Po četrt ure je Edin Džeko izenačil z glavo, potem ko je vratar Ciprian Tatarusanu zaplaval v prazno po predložku iz kota.

Zlatan Ibrahimović je najboljši strelec Serie A s šestimi zadetki. Foto: Reuters

Sodnik Giacomelli dosodil dve sporni najstrožji kazni
Podobno kot v prvem so tudi v drugem polčasu v drugi minuti znova zadeli rdeče-črni, med strelce se je vpisal Alexis Saelemaekers. Znova je bil v vlogi podajalca odlični Rafael Leao.

V 72. minuti je Ismael Bennacer najprej zadel žogo, nato pa podrl še Pedra. Sodnik Piero Giacomelli je pokazal na belo točko in tudi videosodnik je presenetljivo potrdil njegovo odločitev. Jordan Veretout je z bele točke izenačil na 2:2.

Sodnik je imel očitno slabo vest, saj se je v 79. minuti še hitreje odločil za najstrožjo kazen. Gianluca Mancini je bil v kazenskem prostoru v dvoboju s Hakanom Calhanoglujem, ki je zelo hitro padel na tla. Zanesljiv izvajalec je bil Ibrahimović, ki je s šestimi zadetki tudi prvi strelec lige.

Roma se je še tretjič vrnila. Veretout je izvedel kot z leve strani, Ibrahimović pa je žogo podaljšal, Marash Kumbulla je pritekel na drugo vratnico in zabil žogo v mrežo iz bližine.

Marash Kumbulla je v slogu najboljših napadalcev izenačil na 3:3. Foto: Reuters

Kessie in Romganoli zapravila veliki priložnosti za zmago
Milan je ob koncu zapravil še dve izjemni priložnosti za zmago. V 88. minuti je po podaji iz kota do strela z glavo prišel Frank Kessie, a se je s sijajno parado izkazal Mirante. V 96. minuti je bilo znova vroče po podaji iz kota, Alessio Romagnoli je z glavo popolnoma neoviran s treh metrov streljal mimo vrat.

Pioli ni izgubljal besed o sodniku
"To je bila odlična tekma med dvema napadalno usmerjenima ekipama. Zadovoljen sem z našo igro, po petih krogih še ni treba gledati le na lestvico. Seveda moji varovanci niso ravno srečni, trikrat so zapravili vodstvo. O sodniku pa raje ne bom izgubljal besed," je poudaril trener Milana Stefano Pioli.

Strateg Rome Paulo Fonseca je dodal: "To je bila zelo izenačena tekma. Zelo dobro smo se odzvali po zaostanku. Imamo pogumno ekipo, ki je tudi kakovostna in se ni ustrašila napasti v odločilnih trenutkih."

Milan, ki je ob Sassuolu in Juventusu še neporažen, ima 13 točk, dve več od Napolija in Sassuola ter tri od Interja, Roma pa je deveta z osmimi točkami.