Najvišje je prišla s kiji, s četrtim mestom pa je postavila najboljši slovenski dosežek na prvenstvih stare celine v zgodovini. Vedenejeva je za novi mejnik v tem športu poskrbela že v sobotnem finalu mnogoboja, v katerem je zasedla šesto mesto. Njen uspeh kariere je bil obenem za Slovenijo zgodovinski dosežek. Za konec prvenstva stare celine je nastopila še v vseh štirih finalih po posameznih rekvizitih, kar doslej še nikoli ni uspelo nobeni drugi Slovenki.

To sezono je na vseh tekmah svetovnega pokala osvojila kolajno, zato so imeli v slovenskem taboru upravičeno visoka pričakovanja pred današnjim zadnjim delom prvenstva. Čeprav je bila izkušena Vedenejeva, ki bo ta mesec dopolnila 28 let, blizu kolajne, pa ji je kljub dobrim nastopom malo zmanjkalo, da bi se povzpela na stopničke. Še enkrat se je pokazalo, da je to brez dvoma ena najbolj elegantnih tekmovalk, ki prejema visoke ocene tako za izvedbo kot artistiko, slabša težavnost glede na preostale finalistke pa pomeni, da Vedenejevi vsakič znova le malo zmanjka do preboja na zmagovalni oder.

"Za mano je uspešno evropsko prvenstvo, a zelo težko. Resnično ni lahko tekmovati štiri dni zapored, a mi je dobro uspelo. Vesela sem, ker sem lahko tu tekmovala in se uvrstila v vse štiri finalne nastope. In ne le to, dosegla sem tudi svoj najboljši rezultat. Hvala vsem za pomoč in podporo," je povedala Vedenejeva.

Raffaeli in Kalejn osvojili dve zlati medalji

Z obročem, s katerim je prvi posamični naslov evropske prvakinje v zgodovini za Italijo osvojila Sofia Raffaeli (36 točk), je Vedenejeva z 32,700 zasedla šesto mesto. Šesta (33,150 točke) je bila tudi z žogo, čeprav je imela med vsemi najvišjo oceno za izvedbo ter drugo najvišjo za artistiko, vendar se s tem ne da nadoknaditi manka pri težavnosti sestave.

Vedenejevi je izjemno lepo uspela tudi živahna sestava s kiji, za katero je prejela 32,550 točke. Ocena je pomenila, da je le za malo zaostala za kolajno na četrtem mestu. Za konec se je od Izraela poslovila s sestavo s trakom in z 31,800 zasedla pesto mesto.

V finalih sta bili s po dvema zlatima kolajnama najuspešnejši Bolgarka Borjana Kalejn, ki je zmagala z žogo in s trakom, ter Italijanka Sofia Raffaeli, ki je naslova evropske prvakinje osvojila z obročem in s kiji.