Dina Averina je že takoj stopila na najvišjo stopničko. Foto: EPA

Slovenska reprezentantka Jekaterina Vedenejeva se ni uvrstila v finale in je po prvem dnevu skupno na 14. mestu. Kvalifikacije z obročem in žogo je končala na 16. in 17. mestu in si ni zagotovila popoldanskih finalnih nastopov.

V prvih finalnih bojih si je dve zlati medalji zagotovila Dina Averina. Z obročem je s 27,750 točke premagala Belorusinjo Alino Harnasko (25,950), tretja je bila Italijanka Sofia Raffaeli (25,850). Z žogo pa je bila Dina Averina z oceno 29,125 najboljša pred sestro dvojčico Arino Averino (27,675), bron pa je pripadel Harnasko (27,300).

S temi nastopi se je teden dni po svetovnem prvenstvu v gimnastiki začel še 38. SP v ritmični gimnastiki. Vedenejeva je edina slovenska reprezentantka na tekmovanju, na katerem sodeluje 70 ritmičark iz 47 držav. Čakata jo še dva nastopa, v četrtek dopoldne po slovenskem času bo tekmovala še s kiji in trakom.