Tina Robnik je bila z uvrstitvijo v četrtfinale in končnim petim mestom najboljša Slovenka na premiernem paralelnem veleslalomu na svetovnih prvenstvih. Foto: Reuters

Preostali Slovenci v izločilnih bojih Meta Hrovat, Žan Kranjec in Štefan Hadalin pa so izpadli v osmini finala.

Robnikova na koncu peta
Robnikova je v osmini finala dobila dvoboj z Novozelandko Piero Hudson, medtem ko je morala Hrovatova priznati premoč Italijanki Marti Bassino, poznejši prvakinji. Robnikova je nato v četrtfinalu naletela na Francozinjo Worleyjevo in izgubila za 26 stotink sekunde, kar je pomenilo, da je tekmovanje končala na petem mestu.

Žan Kranjec je v letu 2021 tekmoval prvič, potem ko se je moral 8. januarja zaradi bolečin v hrbtu odpovedati štartu na veleslalomu v Adelbodnu. Kranjec je spoznaval progo za petkov veleslalom. Foto: Reuters

Robnikova: Na svetovnem prvenstvu štejejo samo stopničke.
"Definitivno sem si želela zmagati in iti naprej. Na tem 'paralelcu' se lahko hitro obrne in prideš na stopničke. In na svetovnem prvenstvu štejejo samo stopničke,"
je dejala Robnikova, ki je s petim mestom poskrbela za najboljši slovenski dosežek na SP-ju v Cortini. Hrovatova, ki je bila po kvalifikacijah druga, več pričakuje od četrtkovega specialnega veleslaloma: "Trenutno sem razočarana, a moje smučanje je na visoki ravni in to me veseli."

Druga vožnja Tine Robnik v četrfinalu Cortine

Kranjec: Sem nazaj. Dobro je, da sem začutil progo.
V moški konkurenci je Kranjec za devet stotink sekunde izgubil obračun z Američanom Radamusom Riverjem, Hadalin pa za osem z Nemcem Alexandrom Schmidom. Kranjec je po težavah s hrbtom nastopil na svojem prvem tekmovanju v letu 2021: "Spet sem nazaj na tekmovanjih, malo sem začutil progo, na kateri bom vozil tudi veleslalom. Zdaj je fokus na veleslalomu v petek."

Hadalin: Ena manjša napaka ti odnese napredovanje.
Hadalin, ki je zaradi bolečin v hrbtu izpustil alpsko kombinacijo in s tem obrambo srebrne kolajne s SP-ja v Areju pred dvema letoma, pa je dejal: "Bil sem blizu, bila je ena manjša napaka, in na takšni paralelni tekmi je to nekaj stotink, ki ti odnesejo napredovanje."

Odločilni boji za medalje na paralelnem veleslalomu

V kvalifikacijah so nastopili še trije Slovenci Neja Dvornik, Andreja Slokar in Aljaž Dvornik, ki pa se niso prebili v glavni del tekmovanja.

Prvaki Bassinova, Liensbergerjeva in Faivre
Zlate medalje so osvojili Italijanka Marta Bassino, Avstrijka Katharina Liensberger in Francoz Mathieu Faivre. Izjemno dramatičen je bil obračun v ženski konkurenci, kjer je imela Bassinova v seštevku obeh voženj povsem enak čas kot Liensbergerjeva, tako da sta obe postali svetovni prvakinji. Bron je pripadel Francozinji Worleyjevi, ki je za dobro sekundo premagala Američanko Paulo Moltzan.

Dve svetovni prvakinji – Avstrijka Katharina Liensberger in Italijanka Marta Bassino. Foto: Reuters
Paralelni veleslalom: Robnikova peta, zlata medalja trem

Faivre boljši od Zubčića
Faivre pa je v boju za zlato medaljo za 48 stotink sekunde ugnal Hrvata Filipa Zubčića. Bron je osvojil Švicar Loic Meillard, ki je strl Nemca Alexandra Schmida.

Premiera na svetovnih prvenstvih
Paralelni veleslalom kot posamična disciplina za kolajne je bil na sporedu svetovnih prvenstev v alpskem smučanju prvič.

V sredo ob 12.15 ekipna mešana paralelna tekma
V Cortini bo v sredo ekipna mešana paralelna tekma z začetkom ob 12.15 s štirimi Slovenci Ano Bucik, Andrejo Slokar, Rokom Ažnohom in Aljažem Dvornikom. Prenos na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.