Rudi Požeg Vancaš je dobil prednost pred Andrejem Kotnikom, ker je Primorec še načet zaradi poškodbe na prvem soočenju z Rosenborgom. Ravno Belokranjec je bil v 1. polčasu osrednji igralec tekme in v sodnikovem podaljšku je tudi dosegel veliki gol upanja, ki pa ni dolgo trajalo. Foto: EPA

Veliki gol upanja na čudežni preobrat Maribora je ob izteku 1. polčasa vlil Rudi Požeg Vancaš. A po odmoru je Rosenborg v četrt ure uprizoril preobrat in povedel z 2:1, kar je pomenilo, da bi moral Maribor za napredovanje v playoff Lige prvakov v zadnje pol ure dvoboja zabiti kar tri gole! Namesto vsaj častnega izenačenja na povratni tekmi so Norvežani z evrogolom Andersa Konradsena postavili končni skupni izid 6:2.

Spodbuden začetek, slabi zaključki
Povratno tekmo na stadionu Lerkendal so Mariborčani začeli napadalno, Trondheimčani pa so jim prepustili igro. V 12. minuti je kapetan Tavares v kazenskem prostoru našel Požega Vancaša, ki pa je udaril premalo odločno, obenem je vratar Hansen pravočasno stekel iz vrat. V naslednji akciji je z razdalje poskusil Kronaveter. A Rosenborg je v 18. minuti pokazal, kako nevaren je iz protinapadov in predložkov. Bočni branilec Meling je iskal glavo napadalca Söderlunda, posredoval je mariborski branilec Peričić, a s strelom v lastna vrata, pri čemer se je izkazal vratar Pirić.

Z naše strani zelo dober prvi polčas, tudi zadeli smo, imeli veliko upanja. Celotna slika druge tekme je bistveno boljša. Iskali smo gol, ampak nas je tudi malce zmanjkalo, mogoče tudi zaradi prve tekme.

Darko Milanič

Viler rešil na črti, Požeg Vancaš zabil pod prečko
Sredi 1. polčasa so Štajerci znova pritisnili, a je Požegu Vancašu v ključnem trenutku pobegnila žoga, strel Tavaresa pa so Norvežani blokirali. Naslednjič je Požeg Vancaš prišel do protinapada, a se je zapletel ob poskusu preigravanja. Pritisk prvakov Slovenije je malce popustil, a ob izteku polčasa so še enkrat pritisnili in povedli. Bočni branilec Mitja Viler je požrtvovalno rešil žogo, ki je bila na poti v golavt in jo pri tem spretno poslal proti Rudiju Požegu Vancašu, ki je iz polvoleja silovito zabil žogo pod prečko!

Söderlund tretjič zatresel mrežo Maribora

Odlična popotnica za nadaljevanje, a po odmoru je odločneje zaigral Rosenborg. Že v 53. minuti so otroci trolov izenačili. Po desni je krenil hitri David Akintola, preigral Milca in v sredini kazenskega prostora našel odločnega Alexandra Söderlunda, ki je dosegel že tretji gol v dvoboju. Po uri igre so gostitelji tudi povedli, in to iz prekinitve. Iz kota je podal Vegar Hedenstad, pred golom pa je bil z glavo najvišji Anders Konradsen.

Rosenborg je na dobri poti, da se po 12 letih znova uvrsti v skupinski del Lige prvakov, za kar pa bodo morali premagati prvaka Hrvaške Dinamo Zagreb. Foto: EPA
Sorodna novica Maribor pred misijo nemogoče: Rosenborg osvojil Ljudski vrt

Evrogol Konradsena za skupnih 6:2
Omenjeni 29-letni vezist je čez 20 minut poskrbel še za najlepši zadetek dvoboja, ko je z zavrtinčenim strelom z desne strani poslal žogo v levi zgornji kot nemočnega Kenana Pirića. Evrogol za piko na i. Rosenborg se veseli napredovanja v playoff Lige prvakov, kjer bo igral z Dinamom Zagrebeom. Dinamovci so tudi s Petrom Stojanovićem v Budimpešti pri Ferencvarosu slavili s kar 4:0.

Namesto v Zagreb zdaj v Razgrad
Mariboru preostaja tolažilni evropski dvoboj z mamljivo nagrado – playoff Evropske lige proti Ludogorec Razgradu (Bolgari so prvo tekmo 3. predkroga EL-ja s The New Saints namreč dobili s kar 5:0, v četrtek se igra povratna tekma v Walesu). Prve tekme playoffa Evropske lige bodo 22. avgusta, povratne pa 29. avgusta.

Po sobotni tekmi Milanič ponudil odstop
Norveški prvaki so levji delež opravili že prejšnjo sredo, ko so s 3:1 prizadejali Mariboru najhujši kvalifikacijski poraz v Ljudskem vrtu v zadnjih 10 letih. Sledila je še trenersko-navijaška kriza, ki jo je sprožil ponujeni, a ne sprejeti odstop Darka Milaniča po sobotni tekmi domačega prvenstva proti Taboru Sežani, ko so Mariborčani sicer dosegli prvo ligaško zmago.

LIGA PRVAKOV, kvalifikacije

3. predkrog, povratne tekme

PRVAKI:

ROSENBORG - Maribor 3:1 (0:1) 3:1
Söderlund 53., A. Kondradsen 61., 81.; Požeg Vancaš 45.+1

Rosenborg: Hansen; Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling; Jensen (87./Trondsen), Lundemo, A. Kondradsen (90./E. Konradsen), Akintola, Söderlund, Adegbenro (78. /Asen).

Maribor: Pirić; Milec, Ivković, Peričić, Viler; Cretu, Vrhovec; Hotić (82./Kramarič), Kronaveter (69./Kotnik), Požeg Vancaš, Tavares (69./Zahović).

Sodnik: Serdar Gözübüyük (Nizozemska)

Rosenborg BK vs Maribor( id: 18554146 datum: 14.7.2019)

Qarabag - APOEL 0:2 (0:1) 2:1
de Vincenti 34./11-m, Matić 68.
RK: Almeida 93./Qarabag
Bezjak je podal za 0:2 in je igral do 82. minute, Belec je branil vso tekmo za Apoel.

Ferencvaros - DINAMO ZAGREB 0:4 (0:1) 1:1
Ademi 16., Petković 47., Olmo 55., Gojak 79.
RK: Civić 68./Ferencvaros
Petković (Dinamo ZG) je v 89. zapravil 11-m.
Miha Blažič (Ferencvaros) in Petar Stojanović (Dinamo ZG) sta odigrala vso tekmo.

Ferencvarosi TC vs Dinamo Zagreb( id: 18544188 datum: 14.7.2019)

Köbenhavn - CRVENA ZVEZDA * 7:8 (1:1) - po 11-m 1:1
N'Doye 44; Boakye 17.
RK: Biel 112.; Milunović 54.

FC Kopenhagen vs Crvena Zvezda Beograd( id: 18554147 datum: 14.7.2019)

AJAX - Paok 3:2 (1:1) 2:2
Tadić 43./11-m, 85./11-m, Tagliafico 79.; Biseswar 23., 93.
Paschalakis je v 32. ubranil 11-m Tadiću.

Celtic - CLUJ 3:4 (0:1) 1:1
Forrest 51., Edouard 61., Christie 76.; Deac 27., Omrani 74./11-m, 80., Tucudean 97.

NEPRVAKI

Dinamo Kijev - C. BRUGGE 3:3 (2:1) 0:1
Bujalski 5., Šepeljev 50., Mechele 93./ag; Deli 38., Vormer 88., Openda 96.
RK: Burda 82./Tau 84.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) je igral do 68. minute.

OLYMPIACOS - Istanbul Basaksehir 2:0 (0:0) 1:0
Semedo 55., Valbuena 78./11-m

LASK - Basel 3:1 (0:0) 2:1
Petretta 59./ag, Goiginger 89., Raguz 94.; Ademi 80.

Porto - KRASNODAR 2:3 (0:3) 1:0
Ze Luis 57., Diaz 77.; Vilhena 3., Sulejmanov 12., 34.