Anže Kopitar je v statistiko vpisal sedmo podajo v sezoni, s čimer vodi v celotni Ligi NHL, medtem ko na prvi gol v že 15. NHL-sezoni še čaka. Foto: AP

Zame je podaljšek osebja na ledu. Razume, kako želimo igrati in nenehno skuša odigrati pravilno ... Zdaj igra veliko minut, letos pa nas čaka še veliko hokeja, kar je zaskrbljujoče. Zagotovo moramo poskrbeti, da bo dobil svoj počitek.

Trener Todd McLellan o Kopitarju.

Kapetan Kraljev Anže Kopitar se je ob koncu druge tretjine izkazal z natančno podajo, ko je zaposlil Dustina Browna, ki je znižal na 2:3. Los Angeles je tako izkoristil igro 5:3.

Mreži sta v zadnji tretjini mirovali vse do predzadnje sekunde, ko je Jaden Schwartz plošček poslal v prazen gol za končnih 4:2. Razmerje strelov je bilo 28:23 za St. Louis.

Prehitel zdajšnjega predsednika LAK-a
Kopitar se je s sedmo podajo v sezoni povzpel na vrh lestvice podajalcev v celotni ligi, s 7 točkami pa zaseda 16. mesto na lestvici strelcev. Sočasno AK11 povprečno odigra 23:52 na tekmo, s čimer je pri 33. letih tretji med napadalci po igralnem času.

Kopitar je z odigrano 1078. tekmo v dresu Kraljev po številu nastopov za klub na 3. mestu prehitel zdajšnjega predsednika Los Angelesa Luca Robitailla. Najboljši slovenski hokejist na klubski lestvici nastopov zaostaja le za Davom Taylorjem (1111) in zdajšnjim soigralcem Dustinom Brownom (1187).

David Perron je prvih 6 sezon v NHL-u preigral v St. Louisu, nato je igral za Edmonton, Pittsburgh in Anaheim, se za eno sezono vrnil k Bluesom po enem letu pri Vegasu pa se je znova vrnil in pripomogel k zgodovinski osvojitvi Stanleyjevega pokala poleti 2019. Foto: AP

Prvi gol Kruga za St. Louis, odločil Perron
Kingse je na prvem gostovanju načel Torey Krug ob številčni premoči. To je bil prvi gol zvezdniškega branilca, ki je med sezonama zamenjal Boston za St. Louis. Adrian Kempe je s tretjim golom sezone v 1. minuti 2. tretjine izenačil za Los Angeles. A je Bluese hitro v vodstvo vrnil Vince Dunn, ključen pa je bil prvi gol sezone za prekaljenega Davida Perrona v 28. minuti.

Pet tekem in štirje tesni porazi
Los Angeles je na peti tekmi sezone že četrtič izgubil, a prav vsi porazi so bili tesni: prva dva z Minnesoto v podaljšku, tretji pa za en gol proti Coloradu po rednih 60 minutah. Plazu so se nato Kralji oddolžili z zmago 4:2. Bluesi in Kingsi se bosta v isti dvorani pomerila tudi v noči na ponedeljek.

Carey Price je prišel do 350. zmage kariere, vseh v dresu Canadiensov. Montreal v novi sezoni še ni izgubil po rednih 60 minutah in vodi tako v kanadski ligi kot celotnemu NHL-u, pri čemer se ponaša z največ doseženimi goli in najboljšo razliko v zadetkih med vsemi 31 klubi. Foto: AP

Menjava sezone? Dubois za Laineja.
Soboto v NHL-u je zaznamovala menjava med Winnipegom in Columbusom, ki sta si izmenjala nezadovoljna 22-letna napadalca, ki sta si želela spremembe okolja. Center Pierre-Luc Dubois je zapustil Blue Jacketse, v nasprotno smer pa so Jetsi poslalil finskega ostrostrelca Patrika Laineja, zraven je za 3. izbor na naboru odšel v rodni Ohio še 23-letni center Jack Roslovic.

Tako Columbus kot Winnipeg sta nato slavila v sobotnem večeru. Blue Jacketsi so kot prvi v sezoni s 5:2 porazili prvaka Tampa Bay. Jetsi so pa na zadnji sobotni tekmi v zaključku le strli Ottawo s 6:3.

Canadiensi na samem vrhu
Predtem je Montreal zmagal pri Vancouvru s 5:2, s čimer so Canadiensi z osvojenimi 10 točkami sami splezali na vrh skupne ligaške lestvice.

V pandemski sezoni 2021, ko se je NHL razdelila na dejansko štiri ločene lige – med drugim tudi posebno kanadsko skupino Sever, bo ligaška lestvica določala nosilce v polfinalu in finalu Stanleyjevega pokala.

Umrl nekdanji prvak NHL-ja

Nekdanji kanadski hokejist George Armstrong, ki je bil kapetan ekipe Toronto Maple Leafs pri štirih naslovih prvaka Lige NHL, je umrl v 91. letu starost. Armstrong je bil v 60. letih prejšnjega stoletja kapetan ekipe Toronta, ki je takrat osvojila štiri Stanleyjeve pokale. Torontu se je pridružil leta 1946 in zanj igral vseh 21 sezon, od teh je bil 12 kapetan, je poročala tiskovna agencija AFP.Torontu je pomagal do naslovov v letih 1962, 1963, 1964 in 1967, leta 1975 pa so ga sprejeli v hišo slavnih.