Legendarni trener Gregg Popovich je čestital Dončiću za imenitno predstavo v AT&T Centru. Foto: Reuters

Mavericksi so se veselili šeste zaporedne zmage, v zadnjih desetih dneh so z enajstega napredovali na četrto mesto na Zahodu. Center Christian Wood je potrdil zelo dobro formo v zadnjih tednih s 25 točkami in 7 skoki, zadel je štiri trojke.

Spursi zbrali kar 22 skokov več
Pri gostiteljih je Keldon Johnson dosegel 30 točk, zadel je štiri trojke iz petih poskusov. Jacob Pöltl se je izkazal z 19 točkami in 15 podajami. Spursi so dobili skok kar z 48:26.

Dallas skoraj zapravil 17 točk naskoka
Izbranci Jasona Kidda so odlično začeli drugi polčas in si zagotovili že 17 točk prednosti (76:93). Spursi so se prebudili v zadnji četrtini, znižali so zaostanek na 123:124 in imeli celo priložnost za prevzem vodstva, vendar je Jeremy Sochan zgrešil pet sekund pred koncem. Odlično ga je pokrival Dončić, ki je nato zadel dva prosta meta.

Jeremy Sochan je imel lepo priložnost za vodstvo San Antonia pet sekund pred koncem, a ni bil natančen. Foto: Reuters

Jones zgrešil prosti met za izenačenje
Po minuti odmora je Tre Jones zadel prvi prosti met, nato pa je drugega namerno zgrešil in ujel odbito žogo. Davis Bertans je naredil osebno napako nad njim. Jones je dve sekundi pred zadnjim piskom sirene zadel prvi prosti met, drugega pa je znova zgrešil. Dončić je ujel odbito žogo in Sochan je takoj naredil osebno napako. Sekundo pred koncem je Ljubljančan zgrešil prvi prosti met, nato pa je drugega namerno vrgel v obroč, ujel odbito žogo in ura se je iztekla.

22 točk Dončića v prvi četrtini
Dončić je zadel prva dva meta v uvodnih dveh minutah in nakazal, da je tudi v AT&T Center prenesel formo z zadnjih dveh srečanj proti New Yorku in Houstonu. Gostitelji so sredi prve četrtine povedli s 16:9 po trojki Johnsona, vendar je imel Dončić hitro pripravljen odgovor. V prvi četrtini je dosegel kar 22 točk, Dallas pa je imel le dve točki prednosti (30:32).

Prvih sedem minut druge četrtine je presedel na klopi in Spursi so prevzeli vodstvo (51:48). Do odmora je zadel še dve trojki. V prvem polčasu je dosegel 30 točk, Mavericksi pa so imeli štiri točke naskoka (64:68).

Spursi po visokem zaostanku prikazali najboljšo igro
V tretji četrtini se je razigral še Wood in Dallas si je z delnim izidom 25:10 priigral najvišjo prednost na tekmi (76:93). Spursi se niso predali in po 36 minutah so znižali na 93:103.

V zadnji četrtini je San Antonio prikazal najboljšo igro, Pöltl je dosegel nekaj lahkih košev in minuto in pol pred koncem je znižal na 121:122. V zadnji minuti Jones in Sochan nista zmogla zrežirati preobrata, Dončić pa se je izkazal tudi z ukradeno žogo in z igro v obrambi v ključnih trenutkih.

Dončić priznal, da so naredili kar nekaj neumnosti
"V končnici smo naredili kar nekaj neumnosti, a nam jih je uspelo popraviti. Ko so nam ukradli žogo, sem dobro odigral v obrambi. Celotna ekipa igra dobro v napadu, ko igramo tudi v obrambi," je povedal Dončić.

Wood: V sedmih letih v Ligi NBA nisem videl še nikogar, ki bi lahko delal take stvari
"To je neverjetno! V sedmih letih v Ligi NBA nisem videl še nikogar, ki bi lahko delal take stvari. Luka ima neverjeten niz. Trenutno je MVP lige," je poudaril Wood, ki je poleti prišel iz Houstona.

"To ni bila lahka zmaga. Znova je Luka odigral izjemno. Želel je zadeti oba prosta meta, a je oba zgrešil in nas s tem rešil, saj Spursi niso imeli časa, da bi izpeljali zadnjo akcijo na tekmi," je bil zadovoljen trener Kidd.

"Celotna ekipa se je dobro pripravila na Dončića, tudi posamezno smo ga dobro pokrivali. Po taki tekmi lahko le znova poudarim, da je izjemen igralec. Najbolj sem ponosen, da smo se vrnili po visokem zaostanku," je pojasnil trener Spursov Gregg Popovich.

Zmaga Clevelanda v United Centru
Chicago je izgubil proti Clevelandu s 102:103. Biki so imeli pet sekund za zadnji napad, a je DeMar DeRozan zgrešil iz težkega položaja s štirih metrov. Zvezdnik je bil najboljši strelec gostiteljev z 21 točkami. Goran Dragić je počival, saj nikoli ne igra dva zaporedna večera.

Pri Cavaliersih je Caris Levert zbral 23 točk, izkušeni Kevin Love jih je dodal 20, petkrat je bil natančne izza črte.

Enajsta zaporedna zmaga Brooklyna
Charlotte je bil nemočen proti Brooklynu (106:123). Netsi so dobili že 11. tekmo zapored in so že na drugem mestu Vzhoda.

Bojan Bogdanović je bil najzaslužnejši za deseto zmago Detroita v letošnji sezoni. Z 28 točkami je postal hrvaški košarkar z največ točkami v Ligi NBA. Z 9835 točkami je s prvega mesta zrinil legendarnega Tonija Kukoća. Foto: Reuters

Ko so se Sršeni na začetku tretje četrtine približali na 65:71, sta Kevin Durant (23 točk) in Kyrie Irving (28 točk, 4/9 za tri) prevzela odgovornost in Brooklyn si je z delnim izidom 28:14 zagotovil odločilno prednost po 36 minutah (79:97).

Detroit še poglobil krizo Minnesote
Za presenečenje večera je poskrbel Detroit. Najslabša ekipa v ligi je z izjemno predstavo v drugem polčasu popolnoma nadigrala Minnesoto v Target Centru (104:116).

Volkovi so po prvem polčasu vodili s 64:50, nato pa je Bojan Bogdanović 17 od 28 točk dosegel v tretji četrtini. Pistonsi so z delnim izidom 32:9 ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine prevzeli vodstvo in ga do konca srečanja le še povišali. Minnesota je izgubila že šestič zapored, trener Chris Finch pa je poudaril, da njegovi soigralci nimajo samozavesti.

Tekme 31. decembra:
SAN ANTONIO - DALLAS
125:126 (30:32, 34:36, 29:35, 32:23)
K. Johnson 30 (10/19 iz igre, 4/5 za tri), Sochan 20, Pöltl 19 in 15 skokov, Jones 18, Collins 13 (5/6 iz igre), McDermott 9, S. Johnson in Branham po 6, Richardson 4; Dončić 51 (18/29 iz igre, 6/10 za tri, prosti meti 9/15), 9 podaj in 5 skokov v 37 minutah, Wood 25 (10/15 iz igre, 4/7 za tri), Hardaway 14, Dinwiddie 11, Ntilikina 9, Bullock 7, Powell 5, Wright 4.

INDIANA - LA CLIPPERS 131:130
Turner 34 (11/17 iz igre), Haliburton 24 (8/13 iz igre) in 10 podaj, Hield 18 (5/12 za tri), Nesmith 16 (3/5 za tri); George 45 (15/25 iz igre, 7/13 za tri) in 9 podaj, Leonard 24 (8/17 iz igre), Morris 15 (3/5 za tri).

CHARLOTTE - BROOKLYN 106:123
Ball 23 (5/14 za tri), Plumlee 22 (9/14 iz igre) in 10 skokov, Rozier 16; Irving 28 (11/19 iz igre, 4/9 za tri), Durant 23 (9/15 iz igre), O'Neale (4/6 za tri) in Claxton po 14.

CHICAGO - CLEVELAND 102:103
DeRozan 21 (7/17 iz igre), Donsunmu 19, LaVine 15, Green 12, Vučević 11 in 14 skokov, Dragić ni igral; LeVert 23 (10/19 iz igre), Love 20 (5/11 za tri) in 9 podaj, Mitchell 15, Osman 12 (3/5 za tri).

HOUSTON - NEW YORK 88:108
Porter 23 (7/12 iz igre, 4/8 za tri), 10 skokov in 8 podaj, Green 16, Gordon 12; Randle 35 (9/20 iz igre, 5/13 za tri, prosti meti 12/16) in 12 skokov, Quickley 27 (4/13 za tri), Grimes 19.

MEMPHIS - NEW ORLEANS 116:101
Morant 32 (13/22 iz igre, 0/6 za tri) in 8 podaj, Bane 19 (7/19 iz igre, 1/6 za tri), Jackson Jr. 17, Clarke 12, Adams 10 in 21 skokov; Williamson 20 (6/16 iz igre) in 9 skokov, Murphy 15, Hayes 13.

MINNESOTA - DETROIT 104:116
Edwards 30 (10/21 iz igre, 4/10 za tri), Russell 25; Bogdanović 28 (10/14 iz igre, 3/4 za tri), Bagley 18 in 10 skokov, Burks in Bey po 13.

OKLAHOMA CITY - PHILADELPHIA 96:115
Giddey 20 (9/15 iz igre), Jal. Williams 17 (3/4 za tri), Gilgeous Alexander 14 (4/15 iz igre); Harris 23 (10/17 iz igre), Milton 18 (7/14 iz igre), Melton 17, Embiid 16 (6/17 iz igre), 13 skokov in 10 podaj.

UTAH - MIAMI 123:126
Markkanen 29 (7/15 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 12/12), in 14 skokov, Clarkson 22 (7/14 iz igre), Beasley 17 (5/8 za tri); Adebayo 32 (11/17 iz igre), Herro 29 (10/20 iz igre, 3/11 za tri), Oladipo 23 (4/9 za tri).