Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Zadnje

Euro 2024 Uefa priznala napako sodnika Taylorja, ki ni zapiskal najstrožje kazni po roki Cucurelle

23.9.2024 20:03

Evropska nogometna zveza je priznala, da je sodniška ekipa v četrtfinalu evropskega prvenstva med Španijo in Nemčijo naredila napako, ker ni dosodila enajstmetrovke gostiteljem po igranju z roko španskega branilca Marca Cucurelle.

Svetovni pokal v alpskem smučanju Ana Bucik in Neja Dvornik bosta morali del programa financirati sami

23.9.2024 19:24

Šele dober mesec pred tekmo v Söldnu je zbor panoge za alpsko smučanje pri SZS-ju potrdil ekipe za sezono 2024/25, katere vrhunec bo februarsko svetovno prvenstvo v Saalbachu. Največja težava je velik dolg, ki se približuje milijonu evrov.

Angleško nogometno prvenstvo Odlični vezist Rodri že končal sezono, saj ga čaka operacija desnega kolena

23.9.2024 19:17

Španski reprezentant v vrstah Manchester Cityja Rodri bo zaradi strgane sprednje križne vezi v desnem kolenu izpustil nadaljevanje sezone.

Tenis Kaja Juvan pogreša tekme, navijače in adrenalin, a datum vrnitve še ni znan

23.9.2024 18:56

Skoraj devet mesecev že traja prekinitev kariere teniške igralke Kaje Juvan. Na svetovni lestvici je padla na 509. mesto, potem ko je bila že 58. igralka sveta.

Odbojka Odbojka na mivki: Dvojica Marolt/Javornik zlata v Innsbrucku

23.9.2024 18:54

Odbojkarici na mivki Maja Marolt in Živa Javornik sta zmagali na srednjeevropskem prvenstvu v Innsbrucku. V velikem finalu sta bili boljši od Čehinj Tomasove in Kubickove.

Citat za prebrat Antonio Cassano

23.9.2024 18:47

Cristiano Ronaldo ne zna igrati nogometa, pa če zabije 3000 golov. Higuain, Agüero, Lewandowski, Benzema, Ibrahimović in Suarez se znajo povezati z moštvom in razumejo igro, medtem ko je Ronaldov edini cilj dosegati zadetke.

Rekreacija Za daljše življenje igrajte tenis

23.9.2024 18:21

Redno igranje tenisa pomaga izboljšati splošno telesno in duševno zdravje, raziskave pa so pokazale, da ima ta šport še nekatere edinstvene koristi. Vsi, ki se redno ukvarjajo s tenisom, lahko namreč pričakujejo precej daljšo življenjsko dobo.

Preostali športi Fedosejev o partiji kariere: Ko sem premagal Carlsena, sem imel občutek, da sanjam

23.9.2024 17:55

Slovenski šahisti so na 45. šahovski olimpijadi, ki se je v nedeljo končala v Budimpešti, zasedli deveto mesto, najvišjo uvrstitev v zgodovini. Pred zadnjim krogom so bili celo na tretjem mestu v boju za zmagovalni oder.

Rekreacija Mariborske ulice so se spremenile v zrolano mesto

23.9.2024 17:23

V sklopu Evropskega tedna mobilnosti se je Maribor spremenil v "zrolano mesto" in predstavil alternativne oblike zelenega prevoza, primernega za vse.

Prva liga Maribor po zagotovljeni zmagi predstavil obetavna mladinca

23.9.2024 16:52

Prvič se je zgodilo, da sta bila na članski tekmi Maribora na zelenici dva mladinca. Priložnost sta dobila 16-letni Žan Meško in 17-letni Niko Osterc. Rekorder po najzgodnejšem debiju v vijoličastem dresu je sicer Petar Stojanović.

Odbojka Perugia s kar 18 bloki šestič zmagovalka italijanskega superpokala

23.9.2024 12:41

V Italiji se je nova odbojkarska sezona začela s superpokalnim turnirjem. V nedeljskem finalu je Perugia s 3:2 premagala Trentino, ki je vodil z 2:1 v nizih, nato pa bil v naslednjih dveh nizih v podrejenem položaju.

SP v kolesarstvu Carapaz zaradi hčerkine operacije izpušča cestno dirko

23.9.2024 12:13

Ekvadorski kolesarski zvezdnik Richard Carapaz ne bo nastopil na nedeljski cestni dirki za svetovno prvenstvo v Švici. Olimpijski prvak iz Tokia 2021 je pojasnil, da se je za odpoved odločil, potem ko je morala njegova hči na nujno operacijo.

Špansko nogometno prvenstvo Ter Stegen verjetno že odigral zadnjo tekmo v sezoni

23.9.2024 12:02

Barcelona je uradno potrdila, da si je vratar Marc-Andre ter Stegen strgal tetivo pogačice desnega kolena. Nemec mora na operacijo in verjetno je zanj sezona že končana.

Košarka Nebo MVP italijanskega superpokala; Ščuka odlično začel v Nemčiji

23.9.2024 11:06

S prvimi uradnimi tekmami se po Evropi počasi začenja košarkarska sezona. V Italiji sta se za superpokalno lovoriko pomerila evroligaša Olimpia Milano in Virtus Bologna, ob slavju ekipe iz Lombardije pa je blestel Josh Nebo.

Liga NFL v ameriškem nogometu Darnold izenačil osebni rekord in popeljal Vikinge do nove zmage

23.9.2024 9:17

Nogometaši Minnesote so eno najlepših presenečenj začetka sezone Lige NFL, v 3. tednu so namreč pred svojimi gledalci gladko odpravili Houston s 34:7.

Košarka Grd padec Žige Daneua se je končal brez hujših posledic

23.9.2024 8:56

Poleg visokega poraza Cedevite Olimpije na uvodu Lige ABA proti FMP-ju (75:62) je tekmo v Beogradu zaznamoval srhljiv padec mladega košarkarja Ljubljančanov Žige Daneua.

Preostali športi Miran Kos: Lepo bi bilo, da bi bil nekoč ta dan dela prost dan

23.9.2024 7:42

23. september je dan slovenskega športa, ki ga zaznamujemo peto leto zapored. Na ta dan se začenja tudi evropski teden športa, ki ga na pobudo Evropske komisije v Sloveniji med 23. in 30. septembrom zaznamujemo od leta 2015.

Šport Dodatna ura športa je lahko ključna za prihodnost Slovencev

23.9.2024 5:55

"Otroci so pri gibalnih sposobnostih še vedno nadpovprečni v primerjavi z vrstniki iz tujine, a prednost kopni," pravi Gregor Jurak s Fakultete za šport. Učitelji medtem opažajo, da otroci težko naredijo tri sklece in da niti navodilom ne sledijo.

Italijansko nogometno prvenstvo Milan z golom Gabbie v 89. minuti dobil prestižni mestni derbi

22.9.2024 23:06

Po šestih zaporednih porazih je Derby della Madonnina znova pripadel Milanu. Matteo Gabbia je z izjemnim strelom z glavo v 89. minuti zagotovil prestižno zmago nad Interjem z 2:1.

Tenis Alcaraz v zadnjem dvoboju zagotovil Evropi peto zmago v Laverjevem pokalu

22.9.2024 21:52

Evropa je po dramatičnem razpletu zadnjega dne dobila tekmovanje za Laverjev pokal v Berlinu. Ekipo sveta je premagala s 13:11. Odločilen je bil zadnji obračun, ko je Carlos Alcaraz ugnal Taylorja Fritza s 6:2 in 7:5.

Angleško nogometno prvenstvo Stones v 98. minuti Cityju priboril točko proti topničarjem

22.9.2024 19:41

Derbi 5. kroga angleške Premier lige med Manchester Cityjem in Arsenalom se je končal brez zmagovalca. Bilo je 2:2, za delitev točk pa je v 98. minuti poskrbel John Stones.

Jadranska liga Cedevita Olimpija prespala tretjo četrtino, tudi Krka začela s porazom

22.9.2024 19:00

Košarkarji Cedevite Olimpije so v uvodnem krogu Lige ABA izgubili po zelo slabi predstavi v drugem polčasu. FMP je bil boljši s 75:62. Krka je v Novem mestu s 70:80 izgubila proti Megi iz Beograda.

Preostali športi Slovenci padli na 9. mesto, a vseeno dosegli največji uspeh pod samostojno zastavo

22.9.2024 17:40

Slovenski šahisti so v zadnjem krogu šahovske olimpijade v Budimpešti izgubili z 0,5:3,5 proti zmagovalki turnirja Indiji in osvojili deveto mesto s 16 točkami. Edini remi ekipe, ki je bila po predzadnjem krogu tretja, je dosegel Matej Šebenik.

Liga ICEHL Kerbashian v zadnji minuti podaljška zagotovil Olimpiji veliko zmago v Celovcu

22.9.2024 16:00

Hokejisti Olimpije so sijajno začeli novo sezono. V 2. krogu Lige IceHL je podprvak KAC v Celovcu izgubil proti zmajem po podaljšku s 3:4. Odločilni zadetek je dosegel Kale Kerbashian 46 sekund pred koncem podaljška ob prednosti igralca več.