Felix se bo po koncu sezone poslovila od atletskih stez. Foto: EPA

Na ameriških kvalifikacijah je v tej disciplini osvojila le šesto mesto, a že takrat se je šušljalo, da naj bi na prvenstvu, ki bo sploh prvič obiskalo ZDA, lahko nastopila v mešani štafeti.

Sorodna novica Sydney McLaughlin popravila svoj svetovni rekord

36-letna Allyson Felix, ki je na olimpijskih igrah osvojila sedem zlatih medalj, na svetovnih prvenstvih pa 13 zlatih, je sicer že napovedala slovo od atletskih stez po koncu letošnje sezone.

V ameriško ekipo za svetovno prvenstvo v Eugenu, ki bo od 15. do 25. julija, je bilo skupaj imenovanih 151 športnikov, med katerimi je devet aktualnih svetovnih prvakov.

V ekipi pa ni sprinterke Sha'Carri Richardson, ki se na izbirnem tekmovanju v teku na 100 ali 200 metrov ni uvrstila v finale. Dvaindvajsetletnica, znana tudi po svojih dolgih pisanih laseh in nohtih, ki je lani zmagala na ameriških kvalifikacijah za preložene olimpijske igre v Tokiu, je nato morala ostati doma, saj je zaradi marihuane prejela dopinško kazen.