Remco Evenepoel je zmagovalec letošnje Dirke po Poljski. Foto: EPA

V zadnjih nekaj kilometrih so se moštva borila za najboljše položaja za ciljni šprint, v zadnjih 300 metrih je šlo zares. Vse je kazalo, da bo smetano pobral Nemec Pascal Ackermann (Bora Hansgrohe), ki je ciljni šprint začel iz zavetrja rojaka Phila Bauhausa (Bahrain McLaren), a Ballerini je imel drugačne načrte.

56. L. MEZGEC         SLO/MTS     19:02

Sprva se mu je pot povsem zaprla, nato pa čudežno odprla, tako da je po levi strani z zadnjimi atomi moči švignil mimo 26-letnika za sploh prvo etapno zmago na dirki svetovne serije. Predtem je nazadnje preizkušnjo dobil pred 413 dnevi, ko je dobil dirko na Evropskih igrah v Belorusiji.

Ackermann se je moral zadovoljiti z drugim mestom, tretji je bil Ballerinijev rojak Alberto Dainese (Team Sunweb).

Uspeh ekipe Deceuninck Quick Step, ki je v uvodni etapi ostala brez nesrečnega Fabia Jakobsena, je dopolnil veliki up belgijskega kolesarstva Remco Evenepoel, ki je po zadnji etapi dirke končal na vrhu skupnega seštevka.

Imel je minuto in 52 sekund prednosti pred Dancem Jakobom Fuglsangom (Astana Pro Team), tretji je bil Britanec Simon Yates (Mitchelton Scott; +2:28).

Edini slovenski predstavnik na dirki, Luka Mezgec (Mitchelton Scott) je sklepno etapo končal v času zmagovalca na 16. mestu, skupno je bil 56. (+19:02). "Danes sem v sprintu razočaral, vendar pa je bilo dovolj, da sem odnesel domo šprintersko majico. Resnično dober teden dirkanja za Mitchelton Scott," je na Instagramu zapisal Mezgec, ki je po točkah za uvrstitve osvojil zeleno majico.