Ljubljanska ekipa v tem mednarodnem tekmovanju v sezoni 2023/24 še ni zmagala. Na 12 tekmah je vknjižila 12 porazov. "V zadnjem času nas žoga ne uboga," ugotavlja Justin Cobbs.

Justin Cobbs: V zadnjem času nas žoga ne uboga

Bešiktaš je proti slovenskim prvakom dosegel četrto zaporedno zmago v Evropskem pokalu. Na prvem medsebojnem obračunu med Cedevito Olimpijo in Bešiktašem v sezoni v Carigradu, je Bešiktaš zmagal s 73:66.

Zmaji ujeli Bešiktaš
Bešiktaš je povedel z 0:5. Simone Pianigiani je hitro moral vzeti minuto odmora, saj je Bešiktaš povedel s 5:13. Olimpija je prepolovila zaostanek (9:13). A gostje so na krilih Dereka Needhama, ki je zadel svojo tretjo trojko, povedla za 10 točk (20:20). Prednost so gostje povišali na +11 (11:22). Olimpija je do konca prve četrtine znižala zaostanek (22:29). V drugi četrtini so zmaji ujeli goste (31:33). Gregor Glas je zadel trojko za prvo vodstvo Olimpije (36:35). Zmaji so vodili s 40:37, ob polčasu pa so zaostajali za točko (42:43).

Turška ekipa je drugi polčas odprla z delnim izidom 0:5 za šest točk prednosti (42:48). Prednost so povišali na +8 (44:52). Za 8 so vodili tudi pri izidu 47:55. Ljubljanska ekipa je z delnim izidom 8:0 izenačila (55:55). Po trojki Nikole Radičevića je Olimpija vodila za tri točke (60:57). Gostje so znova prevzeli pobudo (61:67).

Bešiktašu končnica
Na začetku zadnje četrtine so gostje povišali prednost na +9 (63:72). Cobbs je podal Matkoviću, ki je atraktivno zabil (65:72). Gostje so povedli za 12 točk (67:79; 69:81). Zmaji se niso predali, s serijo 9:0 so se dobri dve minuti pred koncem približali na le tri točke zaostanka (78:81). Gostje so odgovorili z delnim izidom 0:4 (78:84). Blažič je zgrešil trojko, a je Matković skočil, nad njim so gostje storili osebno napako, Matković je zadel oba prosta meta (80:84). Blažič je ukradel žogo, toda žoga ni prišla do Stewarta, saj so jo gostje prestregli. Rok Radović je storil osebno napako, Jonah Mathews ja zgrešil prosta meta, a Angel Delgado je skočil in Turki so imeli nov napad – Matthew Mitchell ga je zaključil z zadetim prostim metom (80:85). Delgado je znova skočil v napadu, Needham je bil polovično uspešen pri izvajanju prostih metov (80:86). Cobbs je zadel trojko (83:88). Za konec je prosta meta zadel še Needham (83:88).

V ljubljanski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Karlo Matković z 22 točkami. Justin Cobbs je prispeval 19, DJ Stewart pa 16 točk.