Luka Dončić je znova pisal zgodovino. Foto: Reuters

Mavsi so slavili šestič v nizu, kar je njihov najdaljši v zadnjih šestih letih, s tem pa so tudi prekinili niz štirih porazov na medsebojnih tekmah. Čeprav Dončić, ki je zadnje gostovanje v Houstonu zaradi težav z gležnjem izpustil, ni imel najboljšega strelskega dne (8/23 iz igre), je bil z 22 točkami vseeno najboljši na srečanju. V statistiko je vpisal še po 14 skokov in podaj, v 35 minutah, ko je bil Ljubljančan na parketu, pa je bil Dallas boljši kar za 26. Tretjič v sezoni je dosegel trojni dvojček, 39. v karieri, s čimer je poskrbel za nov mejnik. Namreč zdaj je rekorder po številu trojnih dvojčkov do dopolnjenega 23. leta. Prehitel je legendarnega Oscarja Robertsona.

Gostitelji so iz igre metali 50-odstotno, 44,4 za tri (16/36). Dobili so tudi skok (48:39). Izkazala sta se Josh Green in Maxi Kleber s po 18 točkami. Avstralec je s tem popravil osebni rekord, Nemec pa je kar šestkrat zadel za tri točke. Dallas je sicer petič zapored igral brez Kristapsa Porzingisa, v karanteni je tudi trener Jason Kidd, tako da je ekipo vodil njegov pomočnik Sean Sweeney. V tem nizu Dallas v povprečju tekmece premaguje za skoraj 16 točk, dovoljuje pa jih le 93. "V obrambi v zadnjem času igramo res povezano. Resnično dobro delamo, razumemo, kakšen je načrt, in ko se zgodi nekaj, na kar nismo pripravljeni, če je treba, dobro pomagamo drug drugemu," je bil zadovoljen Sweeney. Mavse naslednja tekma čaka v noči na četrtek, ob 1.30 po slovenskem času, ko bodo gostovali v New Yorku.

Dallas ima zdaj 22 zmag in 18 porazov. Foto: Reuters

Dallas je odlično začel tekmo in po dveh podajah Dončića Dwightu Powllu, trojki slovenskega zvezdnika in Doriana Finneyja-Smitha povedel z 10:2. Bullsi so po minuti odmora naredili serijo 9:0. DeMar DeRozan je začel zadevati s polrazdalje, ko je Zach LaVine švignil prek celotnega igrišča in tik pred koncem četrtine položil, pa so gostje povedli za deset. Dončić je v prvih 12 minutah dosegel tri točke, zbral pa je še pet skokov in dve podaji, a tudi izgubil tri žoge.

Tudi v drugi četrtini je lepo nabiral skoke in podaje, tako da je v prvem polčasu sedmim točkam dodal še osem ujetih odbitih žog in sedem podaj, toda met mu ni stekel. Vmes je trikrat zapored zgrešil po prodoru pod obroč. Po minuti odmora je na polovici četrtine Dallas znižal na -4, toda Biki so z dvema trojkama znova povedli z dvomestno razliko, a zaključek polčasa je pripadel domači zasedbi, ki je z delnim izidom 9:0 prišla na vsega točko zaostanka.

S 'floaterjem' in zadetim dodatnim prostim metom po osebni napaki je Luka odprl drugi polčas. V tretji četrtini je sicer dal deset točk. V četrti minuti nadaljevanja je našel samega Kleberja, ki je izza črte zadel za +5. Dallas je prevzel pobudo, in ko je po slalomu skozi obrambo Chicaga Dončić položil, zatem pa bil uspešen tudi s črte prostih metov, je povedel z 79:74. Ko je izvajal dodatni prosti met, so Luki navijači namenili vzklike "MVP, MVP". Biki so z uspešno akcijo DeRozana in Tonyja Bradleyja pred zadnji četrtino znižali na 83:79.

Reggie Bullock in Green sta na začetku zadnje četrtine po Lukovih podajah zadela izza črte za +8. Dončić je s tem dopolnil trojni dvojček, ko je na trojki našel Kleberja, je Dallas sedem minut in pol pred koncem povedel za 11. Zatem sta bila za tri uspešna še Finney-Smith in Dončić, ki je 22. točko dosegel po prodoru dobri dve minuti pred koncem, ko je bilo ob izidu 113:99 srečanje že odločeno.

Klay Thompson je nazaj. Foto: Reuters

Uspešna vrnitev Klaya Thompsona

Po več kot dveh letih in pol oziroma 941 dneh se je po dveh težkih poškodbah, ko si je strgal kolenske vezi, zatem pa še ahilovo tetivo, na parket vrnil Klay Thompson. K zmagi Golden Stata nad Clevelandom (96:82) je ostrostrelec prispeval 17 točk (7/18 iz igre), s čimer je presegel številko 12.000, zadel je tudi tri trojke, zdaj jih ima v karieri že 1800. Stephen Curry, ki je bil z 29 točkami prvi strelec tekme, je bil navdušen nad vrnitvijo soigralca: "Imenitno ga je imeti znova ob sebi."