Luka Dončić in Kyrie Irving sta skupaj odigrala šele 23. tekmo te sezone. Dallas se bo s Philadelphio znova srečal na začetku marca. Foto: Reuters

Sixersi so v Wells Fargo Centru, kjer Dallas v zadnjih letih ni bil posebej uspešen, dobro omejili učinek 24-letnega Ljubljančana, ki je šele četrtič v sezoni dosegel manj kot 20 točk. Ves čas so ga podvajali in mu onemogočili, da bi ujel ofenzivni ritem. Iz igre je metal 6/15, v 36 minutah pa v statistiko vpisal še osem skokov in tri podaje. Toda gostje so imeli dovolj razigranih posameznikov. Šest jih je doseglo dvomestno število točk. Josh Green je bil razpoložen v drugi četrtini, Irving, ki je izpustil zadnjih šest tekem, v tretji, Maxi Kleber in Grant Williams pa v zadnjih. Dvomesten je bil tudi Jaden Hardy.

"Sprva nam met ni stekel. Vseeno smo bili ob odmoru le štiri točke v zaostanku. Rekli smo med polčasom, da moramo še naprej igrati čvrsto v obrambi, pri metu pa se nam bo že odprlo, saj smo si pripravili dobre položaje. Luka je bil potrpežljiv, čeprav je imel sprva težave z osebnimi napakami in so ga ves čas podvajali. Prepustil je žogo, ki je potem tudi prišla do njega in je začel zadevati. Green in Hardy sta bila odlična. Prav tako Irving, ki ni ničesar izsiljeval in je počakal, da je prišel v ritem. Bil je agresiven in zelo dober s polrazdalje ter v prodorih. Kleber in Powell sta opravila tisto umazano delo, je dejal gostujoči trener Jason Kidd. Mavericksi so odigrali 50. tekmo sezone in 27. zmagali. Že čez 24 ur je pred njimi naslednja preizkušnja, ko bodo gostovali v Barclays Centru pri Brooklynu. Zatem jih v New Yorku čaka še dvoboj z Knicski v Madison Square Gardnu.

Luka je trenutno drugi strelec lige, prvi pa je Joel Embiid, glavnizvezdnik Philadelphie, ki pa je poškodovan. Center iz Kameruna, ki pa bo igral za reprezentanco ZDA, bo moral na operacijo, je sporočilo moštvo iz Pensilvanije, ki je kljub njegovi odsotnosti nekaj časa dominiralo pod obročema. Tako si je priigralo 11 točk naskoka, toda Mavsom je v drugem delu le stekel met in sledil je preobrat. Sixersi, ki so zdaj peti na Vzhodu, so klonili šestič na zadnjih sedmih tekmah.

Dončić je v prvi četrtini zadel oba meta iz igre, skupaj pa dosegel pet točk. Med strelce se je vpisal v četrti minuti, ko je popeljal Dallas v prvo vodstvo in z dodatnim prostim metom dokončal serijo 7:0. Tyrese Maxey, ki je ob odsotnosti Embiida glavni nosilec Philadelphie, je že po šestih minutah, ko je dal sedem točk, imel tri osebne napake. Dve minuti zatem je drugo dobil na drugi strani Luka in tudi tako odšel na klop. Sixersi so odlično zaključili prvo četrtino. Z delnim izidom 11:2 so povedli za devet, po prvih 12 minutah pa je bil rezultat 33:26.

Kyrie Irving se je uspešno vrnil na parket in bil prvi strelec tekme. Pri Philadelphii je bil najboljši strelec Kelly Oubre (v ozadju). Foto: Reuters

Le 38-odstoten je bil gostujoči met v prvi četrtini, medtem ko so gostitelji metali 54-odstotno. V drugi so ga nekoliko popravili, še naprej pa so izgubljali skok (v prvem polčasu 29:17). Sixersi so dominirali v raketi, kjer so dali deset točk več od tekmeca. Pobudo so imeli praktično vso drugo četrtino, v 16. minuti po zabijanju Moja Bambaja prvič povedli z dvomestno razliko, v zaključku prvega dela pa so Mavsi le znižali. Dončić je v tej četrtini zadel le eno trojko, je bil pa zato s 15 točkami – 11 v drugi četrtini – razigran Green. 57:53 je Philadelphia vodila po polovici dvoboja.

Kidd je že po minuti in pol tretje četrtine vzel minuto odmora, ki je imela učinek. V peti minuti nadaljevanja je Irving izenačil po uspešnem prodoru, dobro minuto kasneje pa je povratnik po poškodbi, ki se je v tretji četrtini z 11 točkami razigral, povedel goste v vodstvo. S polrazdalje je KAI zadel za +5, kar je bila najvišja prednost Dallasa do tedaj. Mavsi so po tretji četrtini, v kateri je Dončić zadel dva prosta meta in eno trojko, vodili s 74:77.

Irving je zadnjo četrtino odprl s trojko. Potem je koš dosegel še Hardy, ko je bil v prodoru uspešen Kleber, pa je devet minut in pol pred koncem Dallas povedel za devet. Domača minuta odmora ni zaustavila gostujočega naleta. Po njej sta bila izza črte natančna Williams in Hardy. Obe akciji je začel Dončić, ki je podal Kleberju, ta pa je našel oba strelca. Williams je potem dosegel sedem zaporednih točk Mavsov, Luka pa je bil uspešen za tri – šesta trojka Dallasa iz sedmega poskusa v četrtini – in srečanje je bilo pet minut in pol pred koncem tekme odločeno, saj je zasedba iz Teksasa povedla za 20. Zatem je Kidd na klop poklical nosilce igre.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Tekme 5. februarja:

PHILADELPHIA - DALLAS
102:118 (33:26, 24:27, 17:24, 28:41)
Oubre 19, Harris 17, Maxey 15, Morris 10, Springer 8, Beverley in Council po 7, Bamba (10 skokov) in Martin po 5, House 4, Smith 3, Reed 2; Irving 23, Green 20, Dončić 19 (6/15 iz igre, 4/10 za tri, 3/5 PM), 8 skokov in 3 podaje v 36 minutah, Hardy 17, Kleber in Williams po 14, Lawson 6, Jones 5.

CHARLOTTE - LA LAKERS 118:124
Bridges 41 (16/26 iz igre), Miller 33 (13/25 iz igre), Washington 15, McGowens 10; Russell 28, Davis (15 skokov, 11 podaj) in James po 26, Wood 11.

CLEVELAND - SACRAMENTO 136:110
Mitchell 29, Strus 22, Allen 19, LeVert 17, Mobley (14 skokov) in Garland po 11, Okoro 10; Barnes 22, Fox 19, Monk 18, Sabonis 12, 19 skokov in 15 podaj, Murray in Huerter po 10.

ATLANTA - LA CLIPPERS 144:149
Hunter 27, Young 25 in 12 podaj, Murray 21, Okongwu in Bey po 18, Bogdanović 16; Leonard 36 (13/20 iz igre), Harden 30 (7/14 iz igre) in 10 podaj, George 18, Westbrook, Coffey in Powell po 18.

BROOKLYN - GOLDEN STATE 98:109
Thomas 18, Claxton in O'Neale po 15, Johnson in Bridges po 13, Smith 12; Curry 29, Kuminga 28, Podziemski 15 in 11 skokov.

NEW ORLEANS – TORONTO 138:100
Ingram 41 (16/21 iz igre), McCollum 20, Williamson 16, Alvarado 11, Valančiunas (12 skokov) in Murphy po 10; Dick 22, Barnes 17, Pöltl 14, Boucher 11.