Nogometaši Manchester Cityja proslavljajo zadetek za vodstvo z 1:2. Foto: Reuters

Novopečeni svetovni klubski prvaki so se vrnili na angleške zelenice, kjer so nazadnje 16. decembra doživeli hladno prho proti Crystal Palaceu (2:2).

Za zmago varovancev Pepa Guardiole, ki še vedno pogrešajo poškodovanega Erlinga Haalanda, so mrežo zatresli Phil Foden v 53. minuti, Julian Alvarez v 64. minuti z 11-metrovke in Bernardo Silva v 86. minuti.

V prvem polčasu je za gostitelje v 29. minuti zadel Jack Harrison, pri Evertonu pa je bil dobro razpoložen tudi vratar Jack Pickford, ki je ustavil dva strela Alvareza in še poskus Jacka Grealisha. Harrison je gol dosegel iz bližine iz prvega nevarnejšega napada, nato pa bi se lahko veselil še enkrat, a se je izkazal Ederson.

Foden je na začetku drugega dela poravnal izid z nizkim strelom ob bližnji vratnici z roba kazenskega prostora, zatem je bil Alvarez uspešen z bele pike, ko je žoga v roko zadela Amadouja Onano. Piko na i je Silva postavil, ko je Pickford slabo izbil žogo izpred vrat. V sodnikovem dodatku je Foden stresel še vratnico.

Everton je po štirih decembrskih zmagah izgubil drugič zapored, potem ko je v soboto v Londonu z 2:1 moral priznati premoč Tottenhamu.

Julian Alvarez je povzročal veliko težav branilcem Evertona. Foto: Reuters

Madueke izsilil 11-metrovko in zadel za zmago

Chelsea je na prejšnjih šestih tekmah kar štirikrat zelenico zapuščal s sklonjenimi glavami, tokrat pa so se njegovi navijači zmage nad mestnim tekmecem Crystal Palaceom z 2:1 razveselili v 89. minuti. Tedaj je odločilni gol z 11-metrovke prispeval rezervist Noni Madueke, ki je na igrišče prišel v 71. minuti. Prekršek nad njim je storil Eberechi Eze, kar je opazil VAR.

Domači so sicer povedli že v 13. minuti z golom Mihaila Mudrika iz bližine (podajalec je bil Malo Gusto), Michael Olise pa je v sodnikovem dodatku prvega polčasa izenačil po predložku Jordana Ayewa.

Chelsea si je med tekmo pripravil številne priložnosti, a je olajšanje prišlo šele tik pred koncem.

19. krog se bo sklenil v četrtek, ko bosta na sporedu še dva obračuna. Najzanimivejši bo ob 21.15, ko bo visokoleteči Arsenal v mestnem derbiju gostil West Ham.