Valtteri Bottas v letošnji sezoni dirka kot prerojen. Foto: Reuters
 7. K. MAGNUSSEN  Haas            1,229
 8. P. GASLY      Red Bull        1,334
 9. D. KVJAT      Toro Rosso      1,413
10. N. HÜLKENBERG Renault         1,499

Finec se je na vrhu razpredelnice večkrat udaril za prvo mesto z obema ferrarijema, a na koncu je s časom 1:17,951 vendarle osvojil vrh. Zadnje pol ure treninga je vodilni v skupnem dirkaškem seštevku za svetovno prvenstvo izpustil, saj je moštvo v boksih analiziralo težave s hidravličnim sistemom njegovega dirkalnika.

Drugi najboljši čas je dosegel Sebastian Vettel, ki je bil dobro desetinko sekunde počasnejši (+0,115), tretji je bil njegov moštveni kolega Charles Leclerc (+0,221), četrti aktualni svetovni prvak Lewis Hamilton (Mercedes), ki je za Bottasom zaostal za dobrih šest desetink (+0,624). Britanec ni bil zadovoljen z obrabljenostjo gum, zlasti zadnjih.

10. D. KVJAT      Toro Rosso      1,438

Prvi prosti trening je zaznamoval skorajšnji trk Maxa Verstappna, ki je s svojim red bullom za las zgrešil Bottasovega mercedesa, trening je bil minuto pred koncem tudi prekinjen, potem ko je Lance Stroll s svojim racing pointom oplazil travnato območje ob progi in 'zletel' v zaščitno ogrado.

Hamilton drugi na drugem treningu
Na drugem treningu je Bottas za 49 tisočink premagal moštvenega tekmeca Hamiltona, tretji je bil Leclerc, četrti Vettel.

Kvalifikacije so na sporedu v soboto ob 15. uri, dirka za VN Španije bo v nedeljo ob 15.10.