Lewis Hamilton je kot debitant v formuli ena že naredil velik vtis. Foto: EPA
Robert Kubica
Takšno je bilo razdejanje na dirkalniku Roberta Kubice po hudi nesreči. Foto: Reuters
Nick Heidfeld, Lewis Hamilton, McLarnov izvršni direktor Martin Whitmarsh in Alexander Wurz
Nick Heidfeld, Lewis Hamilton, McLarnov izvršni direktor Martin Whitmarsh in Alexander Wurz so bili najbolj zadovoljni po razburljivi dirki. Wurz je prav v Montrealu pred desetimi leti prvič nastopil v formuli ena. Foto: EPA
Fernando Alonso
Fernando Alonso je že v prvem zavoju zapeljal na travo. Foto: EPA
Robert Kubica je imel srečo v nesreči. Foto: Reuters
Roberta Kubico je v bolnišnico odpeljal helikopter. Foto: EPA

V 26. krogu je vsem zastal dih, ko je Kubica oplazil Jarna Trullija, zdrsnil s steze, z nosom trčil v zid in po spektakularnem prevračanju končal še v zidu na drugi strani, obrnjen na bok. V bolidu je obstal negiben, a so iz bolnišnice kmalu prišle spodbudne vesti: Odnesel jo je le z zlomom noge!

Wurz napredoval za 17 mest
Hamilton (prva zmaga debitanta po Juanu Pablu Montoyi 2001) je ves čas vodil, za njim je odlično vozil Nick Heidfeld, tretji pa je bil Alexander Wurz, ki je štartal šele kot 20.! Fernando Alonso je bil po številnih težavah le sedmi, še slabše pa sta jo odnesla Felipe Massa in Giancarlo Fisichella, ki sta bila v 51. krogu diskvalificirana, ker sta iz boksov zapeljala ob rdeči luči.

Hamilton: Fantastičen dan
"To je fantastičen in zgodovinski dan. Vedel sem, da sem sposoben zmagati, vprašanje je bilo le, kje in kdaj. Naslednje sanje so postati svetovni prvak, a moramo biti realisti in se spomniti, da je to moja prva sezona," je po zmagi povedal 22-letni Hamilton, ki ima v seštevku svetovnega prvenstva osem točk naskoka pred Alonsom.

Vroče že na štartu
Razburljivo dogajanje na dirkališču Gillesa Villeneuva je napovedal že štart, kjer je Britanec zadržal prednost pred Alonsom, ta pa je moral po poskusu prehitevanja po zunanji strani prvi zavoj "presekati" po travi. Prehitel ga je tudi Heidfeld.

Alonso bo nedeljo poskušal čim prej pozabiti
Španec je imel v nadaljevanju še naprej težave z obvladovanjem dirkalnika, tako da je v 18. krogu mimo njega švignil Massa. Povrh vsega je nato dobil še 10 sekund kazni, ker je v času, ko je bil na stezi varnostni avto, na nedovoljen način zapeljal v boks. Piko na i neuspešnemu dnevu za dvakratnega svetovnega prvaka je dodal še Takuma Sato, ki ga je dva kroga pred koncem prehitel na šestem mestu.

Tudi Kovalainen pridobil veliko
Četrto mesto je pripadlo Heikkiju Kovalainenu, ki je začel z 19. štartnega mesta, peti je bil Kimi Räikkönen, osmi pa Ralf Schumacher.