Robert Kubica se je izkazal zadnji dan testiranj. Foto: EPA
Mark Webber
Mark Webber je bil zadovoljen z zadnjim dnem, saj je imel v sredo precejšnje težave. Foto: EPA
Konec testiranj v Valencii

Poljak je z lotusom-renaultom R31, ki se ponaša z izvirno rešitvijo naprej speljanega izpušnega sistema, odpeljal več daljših razdalj. Čas 1:13.144, s katerim se je zavihtel na vrh razpredelnice, je dosegel dobro uro pred koncem testiranj. Drugi je bil voznik Force Indie, Nemec Adrian Sutil, ki je med vsemi dirkači odpeljal največ krogov - 117.

Podobno kot Kubica je svoj prvi test opravil Jenson Button, ki je prevzel vmesno šasijo mclaren-mercedesa MP4-25 od Lewisa Hamiltona. Pri moštvu iz Wokinga so se posvetili obrabi gum, a je hladno vreme njihov program nekoliko pokvarilo, tako da je svetovni prvak iz leta 2009 tretji najhitrejši čas dneva postavil med edinim poskusom simulacije kvalifikacijskega kroga; vsi njegovi časi so bili drugače okoli minute in 16 sekund.

Zadovoljen je bil tudi Mark Webber, ki je včeraj zaradi z Renaultovim motorjem (okvara enega izmed valjev) naredil le 16 krogov: Avstralec je kljub simulaciji daljših razdalj na koncu z nekoliko lažjo posodo za gorivo z lahkoto dosegel 4. čas dneva.
Pri Ferrariju je danes delo od Fernanda Alonsa prevzel Felipe Massa, a je zaradi težav s spuščanjem olja (zaradi česar je ferrari F150 zajel ogenj) dopoldne opravil le 12 krogov. Mehaniki so dirkalnik popravili, Brazilec pa je popoldne nadoknadil izgubljeni čas in testiranje končal na 5. mestu.