Pascal Gross je v 93. minuti ukanil Allisona Beckerja z bele točke in priigral Brightonu veliko točko. Foto: Reuters

Liverpool se je vseeno povzpel na vrh lestvice, kjer bo vsaj do nedelje in londonskega derbija med Chelseajem in Tottenhamom.

Varovanci Jürgena Kloppa, med njimi je bil znova tudi Mohamed Salah, ki se je vrnil po okužbi s covidom-19, so v obrambi puščali preveč prostora in napadalec Brightona Aaron Connolly je po protinapadu neoviran prišel pred vratarja Alissona Beckerja, toda streljal mimo gola.

V 20. minuti je Connollyja v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Neco Williams, najstrožje kazni pa ni izkoristil Francoz Neal Maupay, streljal je mimo leve vratnice Allisona. Gostje so iz protinapada prek Salaha še v prvem delu dosegli gol, ki pa ga je sodnik zaradi nedovoljenega položaja razveljavil.

Po uri igre je Liverpool le povedel. Po podaji Salaha je Diogo Jota preigral dva igralca, nato pa z natančnim strelom ob desni vratnici poslal žogo v mrežo. Šest minut pred koncem je po podaji iz prostega strela Sadio Mane z glavo dosegel še drugi gol za Liverpool, a je bil v prepovedanem položaju in na vrsti je bila napeta končnica.

V sodnikovem podaljšku je Brighton dobil še eno enajstmetrovko, ko je Andrew Robertson nespretno v kazenskem prostoru brcnil Dannyja Welbecka. Za izenačenje je nato poskrbel Pascal Gross z močnim strelom z desno nogo.

Riyad Mahrez je blestel na Etihadu. Foto: Reuters

Klopp znova jezen zaradi zgodnega termina tekme
"Res ne razumem, zakaj smo znova morali igrati ob 13.30. V sredo zvečer je bila na sporedu težka tekma v Ligi prvakov. Vem, da moramo igrati v soboto, a res ne že ob 13.30. Vseeno smo bili večji del tekme precej boljši tekmec. Zadovoljen sem z našo predstavo, seveda pa ne s končnim izidom. Brighton je imel kar dve enajstmetrovki. Prva je vsekakor bila, o drugi pa se lahko pogovarjamo," je poudaril trener prvakov Klopp.

Hat-trick Mahreza na Etihadu
Manchester City je končno prikazal pravi obraz tudi v Premier ligi. Izbranci Pepa Guardiole so s 5:0 odpravili Burnley, tri gole je k zmagi prispeval Riyad Mahrez.

Gallagher odločil derbi dna lestvice
Uspeh Leedsa v Liverpoolu proti Evertonu je v 79. minuti zagotovil Raphinha, za prvo zmago West Bromwich Albiona na derbiju začelja proti Sheffield Unitedu pa je v 13. minuti zadel Conor Gallagher.