Andrej Hebar je v 20. minuti zadel za 2:1, a na koncu so se veselili gostje. Foto: www.alesfevzer.com

Železarji so dobro začeli srečanje, saj so po prvi tretjini vodili z 2:1. Zadela sta Erik Svetina in Andrej Hebar, ki je gostujočo mrežo zatresel v 20. minuti. Druga tretjina ni prinesla golov, nato pa v tretji popoln preobrat gostov.

Gostje so v zadnji tretjini močno pritisnili. Alexander Gellert je v 54. minuti izenačil na 2:2, in ko je že kazalo, da bo na vrsti podaljšek, je 31 sekund pred koncem Olivero dosegel odločilni gol po protinapadu. Razmerje strelov je bilo 32:28 za goste. V vratih železarjev je bil prvič v Podmežakli Antoine Bonvalot.

Pešut zadel za sedmo zaporedno zmago Olimpije
Olimpija je gostovala v Sterzingu pri Vipitenu in zmagala z 2:1. Anže Ropret je zmaje v 15. minuti popeljal v vodstvo, domači so izenačili v 45. (Mathieu Lemay ob prednosti igralca več). Zmagoviti zadetek je nato v 55. minuti dosegel Žiga Pešut po podaji Nejca Brusa. Razmerje strelov 31:17 za varovance Gregorja Polončiča.

Tudi brez treh branilcev do treh točk
Trener zmajev je imel na voljo le pet branilcev. Miha Logar drugo tekmo zapored ni igral zaradi smrti v družini. Kristjan Čepon, ki se je vrnil v ekipo po kratki avanturi na Švedskem, si je v četrtek proti Fassi zlomil roko. Vrnil naj bi se čez dva meseca. Manjkal je tudi Žiga Svete.

Olimpija je ujela pravi ritem, saj je nanizala kar sedem zaporednih zmag. Na lestvici je na tretjem mestu in zaostaja le tri točke za vodilnim Asiagom, ki pa ima dve tekmi več.

Alpska liga se bo s 14. krogom nadaljevala po reprezentančnem premoru. V četrtek, 14. novembra, v Tivoli prihaja Zell am See.