Za zmaje je prvič zaigral tudi povratnik Kristjan Čepon, ki je pred dnevi podpisal pogodbo do konca sezone. Branilec se je v zadnji tretjini poškodoval, končal je v bolnišnici z zlomljeno roko in veliko vprašanje je, kdaj bo naslednjič zaigral za Olimpijo.

Po zadržanem začetku so Ljubljančani pred koncem prve tretjine prišli do vodstva, ko je zadel Anže Ropret. Spretno je podstavil palico po strelu Luke Zorka z modre črte. V nadaljevanju so zeleno-beli prevzeli pobudo, imeli precej več strelov in priložnosti, bili pa so tudi učinkoviti. Najprej je bil uspešen Nik Simšič v 26. minuti po sijajnem prodoru Janeza Orehka po desni strani. Dve minuti zatem je Ropret z močnim strelom povišal na 3:0.

Lepo prednost so zmaji znali zadržati tudi v zadnji tretjini, Žan Us je obranil vseh 19 strelov. Dve minuti pred koncem je Mark Sever dosegel prvi gol v Alpski ligi, odbiti plošček je pospravil v mrežo po strelu Zorka.

Polončič po visoki zmagi z ničimer ni bil zadovoljen
"Moram biti odkrit. Z ničimer nisem zadovoljen. Veselita me le končni izid in to, da nismo prejeli zadetka. Padli smo na njihovo raven igre. Če bi igrali naš hokej, bi bila zmaga višja. Moral sem skrajšati klop, ker se fantje niso držali dogovora v prvi tretjini. Že v petek bo treba znova prijeti za "lopate" in nadaljevati delo," po gladki zmagi ni bil zadovoljen trener Gregor Polončič, ki ga zelo skrbi položaj pri branilcih. Tokrat zaradi smrti v družini ni igral odlični Miha Logar.

Olimpija, ki brani naslov v Alpski ligi, je šele na 14. mestu v statistiki igre z igralcem več. 47-krat je imela prednost igralca več, dosegla pa je le enajst golov. To je 17-odstoten izkoristek.

"Power play" največja pomanjkljivost igre zmajev
"Ni bila težava naš pristop. Nismo narekovali ostrega ritma. Gledalci niso ravno uživali v igri. Pomanjkljivost naše igre je "power play". Treba je več delati na tem področju. Ta teden je bil zelo poseben, saj je bil v soboto na sporedu derbi, kjer se dogajajo nepredvidljive stvari," je še dodal Polončič, ki si je seveda še enkrat ogledal 500. derbi, kjer se je Olimpija 21 sekund pred koncem izvlekla v podaljšek in nato zmagala po kazenskih strelih.

Olimpija je dosegla šesto zaporedno zmago v Alpski ligi in se utrdila med najboljšo šesterico. Ljubljančani bodo pred reprezentančnim premorom v soboto gostovali v Vipitenu.

Železarji po zaostanku z 1:4 do zmage v Salzburgu
Jeseniški hokejisti so v zadnjih tednih štiri tekme izgubili po podaljšku ali kazenskih strelih. Tudi sobotni 500. večni derbi so izgubili po kazenskih strelih. Črni niz so prekinili in se veselili zmage v dodatnem delu igre, potem ko so v Salzburgu zaostajali že z 1:4.

Jaka Ankerst je izenačil na 1:1 v 8. minuti. Marcel Zitz je z dvema zadetkoma poskrbel za vodstvo mladih rdečih bikov s 4:1 po pol ure igre. V 32. minuti je Erik Svetina znižal in vlil upanje na preobrat.

Tomaževič priigral drugo točko
Jaka Sodja je v 47. minuti znižal na 4:3, izenačil pa je Nik Grahut v 51. minuti. Jeseničani so tako še peto od šestih zadnjih tekem pripeljali v podaljšek, ki pa so ga tokrat tudi dobili in se tako otresli pritiska. Odločilni zadetek je dosegel Blaž Tomaževič v 64. minuti ob igri treh proti trem.

Francoz Bonvalot zbral 25 obramb
V vratih železarjev je bil prvič Francoz Antoine Bonvalot, tekmo je končal s 25 obrambami.
V naslednjem krogu bodo Jeseničani v soboto gostili drugouvrščeni Asiago. Tekma v Podmežakli bo v soboto ob 18.00.