Žan Jezovšek je potrdil zmago Jesenic na prvi četrtfinalni tekmi Alpske lige. Foto: www.alesfevzer.com

Železarji so prvi povedli, in sicer v 14. minuti, ko je Žiga Urukalo z močnim, a natančnim strelom od daleč premagal vratarja Jacoba Smitha. Jeseničani so med drugim v nadaljevanju še enkrat zatresli mrežo nasprotnika, a so zadetek sodniki razveljavili, saj je bil dosežen z drsalko.

Vseeno je na 2:0 po dobre pol ure igre povišal Maks Perčič, ki je izkoristil lepo podajo Patrika Rajsarja. To je bil tudi zadetek odločitve.

Gostom je uspelo prek Matta Wilkinsa v 35. minuti zaostanek prepoloviti, s tem so tudi napovedali razburljiv zaključek tekme, ki pa je vseeno pripadel gostiteljem. Nasprotnik je moral tvegati z igro brez vratarja, kar je izkoristil Žan Jezovšek, plošček je poslal v prazno mrežo in poskrbel, da je zmaga ostala v Podmežakli.

Naslednja tekma bo v torek v Val Gardeni.