Anže Kopitar v Los Angelesu postaja med hokejsko srenjo sila priljubljen, kar pričajo tudi številni napisi na tribunah. Foto: EPA
Michal Handzuš
Tokrat je bil junak tekme Michal Handzuš, ki je dosegel tri točke, odločilni zadetek je dosegel tik pred koncem tekme. Foto: EPA
Detroit
Bolje so sicer začeli igralci v rdečem, ki so že vodili s 3:0. Foto: EPA
Devet
V mestu, kjer je doma filmska industrija, pod obroči pa blestijo Lakersi, je težko dobiti veliko medijske podpore. Nov klubski rekord v podobi 9 zaporednih zmag bo Kraljem gotovo prinesel še več promocije in zanimanja lokalne skupnosti. Foto: EPA
Anže Kopitar in Dustin Brown
Anže Kopitar in Dustin Brown - namestnik kapetana in kapetan sta letos v Ligi NHL skupaj dosegla 101 točko.

V Staples Centru je gostoval Detroit, ki je po uvodni tretjini vodil že s 3:0, na koncu pa je na semaforju pisalo 4:3 za Kralje, ki so s tem popravili klubski rekord po številu zaporednih zmag. Prejšnji je datiral v leto 1992, ko je za Kalifornijce igral Wayne Gretzky.

Vabljeni k ogledu:
- Vrhunci tekme LA - Detroit

V strelih 8:8, na semaforju pa 0:3
Detroit je sredi uvodne tretjine Jonathana Quicka premagal dvakrat v razmiku vsega 16 sekund. Misli o domačem rekordu so pred polno dvorano začnele kopneti ob koncu te tretjine, saj je Henrik Zetterberg vsega pet sekund pred koncem s svojim drugim zadetkom Rdeča krila popeljal v vodstvo s 3:0. Detroit v tem delu igre ni bil mnogo boljši (razmerje v strelih je bilo 8:8), a dobil nekaj ključnih "bulijev" in si zagotovil na videz visoko prednost.

Vrnili z isto mero - 3:0
V srednji tretjini so Kralji pritisnili (razmerje v strelih 13:4) in hitro začeli polniti mrežo Jimmyja Howarda. Zelo pomemben je bil predvsem zadetek Michala Handzuša v 35. minuti, ko je zmedenemu Howardu ukradel plošček in ga mojstrsko ukanil za znižanje izida na 3:2. Vsega dve minuti pozneje je Ryan Smyth s tipično akcijo pred golom izid izenačil.

Handzuš: "Nismo želeli izgubiti doma"
Odločitev o zmagovalcu je padla v 58. minuti, ko je akcijo začel prebujeni Aleksander Frolov (že dolgo ni odigral tako dobre tekme), plošček je na koncu prišel do Handzuša, ki je obšel vratarja in s svojim drugim golom v zgodnjem popoldnevu (tekma se je začela ob 13.00 po lokalnem času) nadaljeval čarobno serijo LA-ja. "V prvi tretjini smo igrali slabo, nismo želeli, da se serija zmag konča na domačem ledu. Po zaostanku s 3:0 smo želeli le čim prej zadeti, nato pa jadrati na tem vzdušju. To nam je pozneje tudi uspelo," je bil zadovoljen 32-letni Slovak.

Kopitar tokrat zatresel "le"vratnico
Anže Kopitar
je na ledu preživel dobrih 25 minut (daleč največ med vsemi napadalci), v katerih je v okvir vrat poslal dva strela, najbližje zadetku je bil v prvi tretjini, ko je pri zaostanku z 2:0 od daleč plošček poslal v vratnico.

Quick po številu zmag vodi med vratarji
Domači trener Terry Murray je po prvi tretjini že resno razmišljal o zamenjavi vratarja, a je nato Quicka vendarle pustil med vratnicama. Ta se je oddolžil, saj je ubranil vseh naslednjih 15 strelov in se veselil že 34. zmage v sezoni, s čimer je vodilni na lestvici vseh vratarjev. Kralji so zaradi poraza Phoenixa splezali nazaj na 4. mesto v Zahodni konferenci.